SEO Fiyat Hesaplama

Seo Uzmanı ve Seo Firması Kıyaslaması

SEO çalışmalarını yaptırmak için 3 farklı yol tercih edilebilir, bizzat site sahibi bu işi öğrenerek çalışmaları yürütebilir ancak bu büyük firmalar için oldukça güçtür. Bu durumda diğer 2 yol tercih edilebilir. Bunlar ise, SEO uzmanları veya SEO firmaları olacaktır.

SEO uzmanı veya SEO firması tercih etme konusunda avantaj ve dezavantajlarını inceleyerek kıyaslamakta fayda vardır. Aşağıdaki tabloda şu ana kadar gözlemlediğimiz birçok kriteri ele aldık. Konu ile ilgili fikirlerinizi yorum olarak gönderebilirsiniz.

[table id=1 /]

SEO Hocası
SEO Hocası
6 Aralık 2013

Seo Uzmanı ve Seo Firması Kıyaslaması için Yorumlar

 • Kadir YEL
  Kadir Yel 4 Ocak 2017, 00:22

  Elbette seo firmaları çalışanları gökten zembille düşmüyor. Onlarda kendilerini geliştirip seo uzmanı olduktan sonra firma kuruyor veya firmada çalışıyor.

 • Bedriye Seray Seyhan
  Bedriye Seray Seyhan 7 Nisan 2015, 19:06

  Okadar emeği ve bilgi birikimini gerektiginde işsiz kalma durumlarını göze alarak sizlere SEO vs gibi web hizmetini vermek için gecesini gündüzüne katıp sitenizi yukarı taşımaya çalışan insanların 750 tl alması size göre tabiki saçma olabilir. ama gecesini gündüzünü bilgisayar basında harcayarak müşteri memnuniyeti çabasınıharcayan biri için bence 750 tl devede kulak tüyü.herkez şunu peşinde 10 lira vereyim sitemi baştan aşagı yaptırayım 80 milyarlık site g ibi olsun ama ucuz olsun 🙂 benzetme : şahin parasıyla bmw x6 almaya benzeyen bi durumdur. saygılar.

 • Ahmet Hakkı Atan
  Ahmet Hakkı Atan 31 Aralık 2013, 03:46

  Farklar ve anlatımlar oldukça olumlu fakat şu da düşünülmelidir. SEO uzmanı maaşlı çalıştırmak ile SEO uzmanına iş vermek farklı şeylerdir.

 • Berker Sadıklar
  Berker Sadıklar 9 Aralık 2013, 00:13

  Bazen SEO uzmanı tek başına birkaç SEO ajansını cebinden çıkartabiliyor. 🙂 Biraz SEO uzmanının dürüstlüğüne ve samimiyetine bağlı. SEO yapacağım diyip yüklü paralar alıp nasıl olsa karşımdaki hiçbir şey anlamıyor diye hiçbirşey yapmadan işi teslim edenler de var…

 • Faruk Doğukan Çağan
  Faruk Doğukan çağan 7 Aralık 2013, 19:48

  SEO uzmanlarına eklenmesi gereken bir başka nokta, iki üç meta ve keyword eklemesini öğrenen SEO uzmanı olarak karşınıza çıkabilir.

 • Özen Tenim
  özen Tenim 7 Aralık 2013, 16:37

  Güzel Bir Yazı olmuş Ortada güzel ve güvenli bir iş için susnulması gerekenleri yansıtılmış tebrikler…

 • Halit Can Erki
  Halit Can Erki 7 Aralık 2013, 13:33

  Yukarıdaki yazıya katılıyorum. Bir SEO uzmanı ile anlaştık aylık 500 tl dedi. 2. aydan sonra ekstra masraflar çıkartmaya başladı, 100 tl verin şu kadar backlink alalım vs vs. o yuzden guvenılırı kurumsal bır fırma ıle garantılı olarak calısmak daha yararlı. Ancak SEO Fırmalarıda bazen fıyatları cok abartıyor. BU yuzden yaptıramıyoruz. Bızım ıcın aylık butcemız 400 500 ancak SEO fırması 750 ıstemektedır.

 • Emine Tuğçe Özpak
  Emine Tuğçe özpak 6 Aralık 2013, 14:39

  Bireysel çalışanları bu denli suçlamamak lazım ama. Değerki bireysel çalışan bir çok arkadaşımız mevcuttur. Herkez firma kuramaz bu demek değildirki bireysel SEO uzmanı çalışanları her zaman sıkıntı oluşturur.

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 6 Aralık 2013, 16:36

   Yanlış anlaşılmasın lütfen bu suçlamak değil, aradaki farkları gerçekçi olarak dile getirmektir.

Seo Uzmanı ve Seo Firması Kıyaslaması için Cevap Yaz