SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim

SEO Öğrenmek

Arama motoru optimizasyonu alanında öğrenilmesi gereken hususlar çeşitli ve detaylı olduğundan kişilerin birçoğu yarı yolda pes etmeyi tercih etmektedirler. Aslında SEO sadece bir makaleyi okuyarak uygulamanız ile öğrenilecek bir şey değildir. Eğer ki bu tarz bir düşünce içerisinde iseniz bu işin size göre olmadığını üzülerek belirtmekteyiz.

SEO ÖĞRENMEK İSTİYORSAN SABRINI SINAMALISIN

SEO sabır ile paralel olarak ilerleyen bir çalışmadır. Örneğin siz gereken tüm işlemleri yapıyorsunuz fakat siteniz bu çalışmalara geç cevap veriyor olabilir. Ortada bir yükseliş görememeniz motivasyonunuzu köreltmesine izin vermeyin.

SEO sürecinde yapılan çalışmaların sıralamalara etkisi hem yükseliş hem de zaman açısından değişkenlik gösterebilmektedir.

Altın İpucu: SEO öğrenmek için okumak ve uygulamak gerekir. Kısacası internet dünyasında bulabildiğiniz Uzmanından SEO, Sorularla SEO ve bu tarz bulabildiğiniz tüm SEO kaynaklarını okumanızı tavsiye ederiz.

SEO’nun yapı taşı olan arama motorları aslında algoritmaları ile bir davranış biçimi sergilemektedir. SEO uzmanı olduğunuz zaman kendinizi internet sitelerinin psikoloğu olarak da hissedeceksiniz.

SEO öğrenmek için öncelikle teknik terimlere hakim olmanız gerekir. Bu yolda baş koymuş SEO uzmanı adayı olarak SEO hocası tarafından sunulan SEO sözlüğü’ne göz atmanızı tavsiye ederiz. Sözlük içerisinde yer alan tüm terimlerin SEO süreçlerinde nasıl bir anlam taşıdığını bilmeniz arama motoru tarafından gelen sinyallerin yorumlaması konusunda da sizi uzman statüsüne taşır.

SEO Öğrenmek İçin Takip Edilecek Adımlar

- Anahtar kelimelerinizi belirleyin.
- Anahtar kelimelerinize uygun bir domain seçimi yapın.
- Hosting olarak Türkiye Lokasyonlu SEO hosting tercih edin.
- İnternet sitenizi kurun.
- İnternet sitenizin Title ve Desciption ayarlarını anahtar kelimelerinize uyumlu şekilde gerçekleştirin.
- İnternet sitenizin iç optimizesini okuduğunuz kaynaklara göre geliştirin.
- Sitenizin ilk 30 gün boyunca her gün 1-2 içerik ekleyerek besleyiniz.
- Ardından sahip olduğunuz kaynaklardan dış optimizasyon işlemleri için bir SEO planı çıkarınız.
- SEO çalışmalarınıza başlamanızın ardından yaptığınız işlemleri ve sitenin verdiği tepkimeleri takip etmeniz, not almanız SEO öğrenmek için en önemli faktördür.