Seo Nasıl Kullanılır?

SEO gücünü kullanma ihtiyacını şu anda internet dünyasında faaliyet gösteren her alandaki internet sitesi duymaktadır. Arama motoru optimizasyonu özellikle yüksek bütçeli reklam maliyetleri ödeyen siteler tarafından, ziyaretçi sayısını arttırmak isteyen site yöneticileri, satış oranlarını ve reklam gelirlerini arttırmak isteyen, marka oluşumunu ve bilinirliğini desteklemek isteyen site sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

SEO’nun nasıl kullanıldığını anlatmadan önce diğer reklam stratejileri ile arasındaki avantajları sıralamak daha doğru olacaktır.

- Yüksek bütçeli reklamlar harcandığında anlık geri dönüşler olur. Bütçenin bitmesi ile geri dönüşler paralel olarak son bulmaktadır.

- SEO çalışmalarına harcadığınız her bütçe sitenize yapılan bir yatırımdır. Anlık geri dönüşlerin bulunmadığı SEO çalışmalarında her başarılı olduğunuz anahtar kelime üzerinden ziyaretçilerde de artış görülmektedir.

Örneğin promosyon anahtarlık kelimesi üzerinden vereceğiniz 500 TL’lik Google Ads çalışması size 30 talebin gelmesini 1 ayda sağladı ise, SEO çalışması ile promosyon anahtarlık kelimesinde ilk sıralara geldiğinizde 3 aylık bir süreçte size ortalama Google Ads taleplerinin 3x katı kadar talep gelmesini sağlar.

“Unutmayın SEO uzun vadede yüksek geri dönüş sağlayan kalıcı bir yatırımdır.”

SEO nasıl kullanılır diyorsanız, SEO etkili bir reklam aracı olarak kullanılır. Diğer reklam stratejilerine göre çok daha uygun maliyet oranlarına sahiptir.

Diğer tüm reklam türleri ile uyumlu olduğundan dolayı reklam stratejilerinize alternatif olarak kullanılabilmektedir.

Kalıcı olmasından dolayı hiçbir zaman ödediğiniz tutar boşa gitmez. Sitenizin alt yapısı güçlenerek yeni eklediğiniz sayfalarda sıralamada avantaj yakalarsınız.

SEO personel maliyeti gerektirmez. Eğer ki kendi bünyenize bir SEO çalışanı almak istiyorsanız bu size yüksek maliyetler doğurabilir. Hem personel istihdamı hem de SEO maliyetleri birleşince, profesyonel bir SEO firmasından hizmet almanız daha etkin şekilde SEOyu kullanmanızı sağlayacaktır.