SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim

Seo Meta Tag

SEO dedikoduları arasında çalkantısı en büyük olan konulardan birisi de meta taglerin son güncelleme ile eski önemini yitirmesidir. Bazı SEO firmaları tarafından öne sürülen tez “meta taglerin artık hiçbir etkisi olmadığından yana” bu karşın bazı SEO kuruluşları da halen etkisinin devam ettiğini savunmaktadır.

Meta Tag çeşitleri normalde 20 farklı niteliği arama motorlarına sunabileceğiniz imkanı sağlasa da kod açısından bu kadar detaylı bir tag kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. SEOhocasi.com olarak arama motorlarının ihtiyaçlarını karşılayabilen meta tag değerlerini inceleyelim.

<meta name="title" content="Araba Kiralama" />

Site adı olarak belirttiğiniz bu meta kodu arama motorlarının sitenizin adını kolay bulması için yardımcı olmaktadır.

<meta name="description" content="Araka kiralama ihtiyaçlarınıza kurumsal çözümler sunmaktayız. " />

Site içeriğinizin hangi alanda hizmet ettiğini, ne gibi çözümler sunduğunu meta description içerisinde belirtmenizi sağlar.

<meta name="keywords" content="araba kiralama , araç kiralama , oto kiralama" />

Anahtar kelimelerinizi sunabileceğiniz alan olan meta keyword içerisinde anahtar kelimelerinizden 1-4 tanesini belirtebilirsiniz.

<meta name="author" content="Kaan Gülten" />

Sitenin yazarını belirttiğiniz meta author bölümüne genellikle site sahibinin adı veya firma ise firma adı belirtilerek sitenin kim tarafından yönetildiğini arama motorlarına sunabilirsiniz. Arama motorlarına ne kadar doğru ve şeffaf olursanız size sağlayacağı fayda o kadar artacaktır. Bizim tavsiyemiz author etiketinde gerçek isim soyisim yazılmasıdır.

<meta name="owner" content="SEOhocası" />

Sitenin tüm haklarının sahibinin kim olduğunu belirten meta owner kodudur. Bu kod içerisine de firma ismi yer alması gerekmektedir. Eğer ki bir firmanız yoksa kişi ismi ile doldurabilirsiniz.

<meta name="copyright" content="(c) 2014" />

Sitenin kaç yılında kurulduğunu ve ne kadar süredir hizmet verdiğini arama motorlarına bildiren meta copyrigt etiketidir. Arama motorlarına bu yılı doğru vermeniz gerekmektedir.

Şimdi kısaca özetleyecek olursak bir sitenin meta taglerini oluşturmak için aşağıdaki kodları kullanılması gerekmektedir.

<meta name="title" content="SİTE ADI" />

<meta name="description" content="SİTE AÇIKLAMASI" />

<meta name="keywords" content="ANAHTAR KELİMELER" />

<meta name="author" content="SİTE YÖNETİCİSİ VE YAZARI" />

<meta name="owner" content="SİTE SAHİBİ" />

<meta name="copyright" content="(c) SİTENİN AÇILIŞ YILI" />

Altın İpucu: Dilerseniz SEOhocasi.com tarafından sunulan ücretsiz SEO meta tag oluşturucu aracını kullanarak da siteniz için kolayca oluşturabilirsiniz.