SEO Fiyat Hesaplama

SEO Hakkında 4 Temel Bilgi

1-)Domain

Domain SEO için çok önemli bir etkendir. Alan adınızda anahtar kelimeniz geçiyorsa arama motorları bu web sitesini daha üst sıralara çıkarabilir. Örneğin; siteniz beyaz eşya satan bir site domain adınız beyazesya.com/net/org gibi bir isim olursa arama motorlarında üst sıralara çıkma şansınız yüksek olur.

SEO Hocası Blog her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

2-)Sayfa uzantıları

Sayfa uzantılarından kastettiğimiz şey site.com/as4asdk.asp şeklinde olan kısımdır.Sayfa uzantınız “as4asdk.asp” gibi olursa arama motorlarında yükselme şansınız az olacaktır. Ama sayfa uzantınız site.com/SEO-nedir.asp şeklinde olursa arama motorlarında üst sıralarda bulunma şansınız artacaktır.

3-)Özgün içerik bulundurun

Arama motorları için sadece sizin sitenizde olan içerikten daha kıymetli bir şey yoktur. Yani eğer içerik sizin siteniz dışında herhangi bir sitede yoksa arama motorlarında yükselme şansınız o kadar artacaktır. Çünkü arama motorları çalıntı içerikleri fazla sevmez. Genelde özgün içerik yayınlıyorsanız öyle ya da böyle arama motorlarında üst sıralara çıkarsınız.

4-) Sosyal Ağlar

Web sitenizin tanıtımını diğer sosyal ağlarda yapabilirsiniz. Eğer sosyal sitelerde arkadaş sayınız fazlaysa yüzlerce kişiye hitap ediyorsanız bu tip sitelerden sizin web sitenize hit gelmesi kolay olacaktır. Ayrıca arama motorlarının sitenizi tanımasında da yardımcı olacaktır. Çok popüler olan sosyal sitelerde ne yapın edin linkinizi yayınlatın 😉 (örn: Facebook Twitter)

SEO Hocası
SEO Hocası
19 Ocak 2010

SEO Hakkında 4 Temel Bilgi için Yorumlar

  • Coşkun Kasemllar
    Coşkun Kasemllar 25 Nisan 2011, 17:24

    @ariston servis teşekkürler.

    @Webmaster-tr aynen dediğiniz gibi son algoritmada bunu açıkca belli ediyor.

SEO Hakkında 4 Temel Bilgi için Cevap Yaz

INSTAGRAM
add Takip Et