SEO Gelir Hesaplama Aracı

Arama motoru optimizasyonu hem markaların web siteleri hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerin web siteleri için müşterilerine ulaşmak, ziyaretçi sayılarını ve satış oranını arttırmayı hedefleyen önemli bir yatırımdır. Peki SEO için yaptığınız yada yapacağınız yatırımların sizlere geri dönüşünü hesapladınız mı ?

SEO, bulunduğunuz sektörde ki rakiplerinizle sizin firmanız arasında fark yaratmak için yatırım yapılması en önemli alanlardan biridir. Önceden yaptığınız yatırımın size geri dönüş oranını öğrenmek için SEO gelir hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

SEO hocası olarak ziyaretçilerimize web sitelerinden sıralama ile orantılı gelir hesaplama aracı oluşturduk. Özellikle e-ticaret sitesi olanlar için ideal bir araç olan gelir hesaplama aracında anahtar kelimenizin aylık ortalama aranma hacmini, ürününüzün veya hizmetinizin fiyatı ve ortalama geri dönüşüm oranını belirterek birinci sıradan onuncu sıraya kadar aylık gelirinizi hesaplayabilirsiniz. E-ticaret için geri dönüşüm oranı genellikle %2 ' dir. Bu geri dönüşüm oranı %2 ' den az ise websitenizin tasarım ve güven kriterleri ile ilgili problemleri olabilir. Eğer bu oran %2 ' den fazla ise websiteniz marklaşma yolunda önemli adımlarlar atmış, müşterilerine güven duygusunu tam anlamıyla yaşatmıştır. Anahtar kelimenizin aranma hacmini buradan öğrenebilirsiniz.

Örneğin; laptop kelimesinin aylık ortalama aranma hacmi 33000 ' dir. Fiyatı 2000 TL olan bir laptop ve geri dönüşüm oranı % 2 olan bir web sitesi için gelir hesaplama sonuçları aşağıdaki gibidir. 

SEO gelir hesaplama aracımıza buradan ulaşabilirsiniz.

21 Mart 2014, 18:26
SEO Hocası