Seo Fiyatı Hesaplama Sistemi

seohocasi.com olarak SEO sektörünün her türlü ihtiyacına yönelik çözümleri üretmeye ve bu amaçla yoğun bir gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Yeni geliştirdiğimiz bir araç ile artık her sektör ve site için özel fiyatlandırma analizi ile SEO maliyetlerini çıkarabilirsiniz.

https://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/ Sayfasından ulaşabileceğiniz araç ile sitelerin birçok özelliğine göre kelime fiyatlandırması yapmanız mümkündür.

Sitenin filtre geçmişi : Siteler daha önce herhangi bir google filtresine girdiyse, o sitelere uygulanacak SEO çalışmalarında daha temkinli olunması gerekir. Bu sebeple sitenin filtre geçmişi varsa fiyat 500 TL artmaktadır.

Site Yaşı : Sitenin yaşı arttıkça SEO çalışmaları daha da kolaylaşmaktadır. Bu sebeple belirli bir yaştan az olan gruplar için peyder pey fiyat artışı uygulanmaktadır.

Trustrank : Sitelerin trustrank değeri 10 üzerinden yapılan bir hesaplama ile Google gözündeki güvenilirliğini göstermektedir. Her 1 birimlik artış için 100 TL indirim uygulanmaktadır.

CMS Türü : Sitelerin yazılımları da SEOya etki eden önemli bir kriterdir. Wordpress sitelere 350 TL indirim, Joomla 200 TL ve Drupal'a 350 TL indirim uygulanırken, bu sistemlerin dışındaki yapılarak indirim yapılmamaktadır.

Anahtar Kelime Rekabeti : Anahtar kelime rekabeti analiz edilerek Toplam 25 farklı gruba göre temel bir fiyat çıkarılmaktadır. Daha sonra sitenin bu kelimedeki konumu hesap edilerek ulaşılmak istenen hedef ile arasında mantıksal bir bağ kurularak fiyat çıkarılır.

Mantıksal fiyatlama sistemi, 3 den 1 e çıkarmanın 5 den 3 çıkarmayla aynı (2 sıra) fark olduğunu bilmesine rağmen daha zor olduğunu tespit eden ve buna göre hedef odaklı fiyat çıkaran bir yapay zekadır.Tabi bu fiyatlandırmayı da anahtar kelime rekabetinin temel fiyatı üzerinden hesap ederek en gerçekçi haliyle ekrana yansıtır.

Örnek olarak; SEO kelimesinde 3. sırada olan bir sitenin 1. sıra hedefine ulaşması için Fiyata 720 TL ilavede bulunurken, 4. sıradaki bir site için 1,080 TL ilavede bulunmaktadır. Özel ders gibi rekabeti düşük bir kelime için de, 3. sırada olan siteyi 1. sıraya çıkarmak için 420 TL ilave yaparken, 4. sıradaki site için toplam fiyata 630 TL dahil etmektedir.

Bunların dışında hesap ettiği diğer bir unsur, sabit farklar olmasına rağmen hedeflerin zorluğuna ilişkin farklı fiyatlar hesaplamasıdır. Örneğin 5. sıradan 3. sıraya 140 TL ilave bir ücretle getirilirken, aynı kelimede 3. sıradan 1. sıraya 420 TL ilave bir ücretle fiyatı hesap etmektedir.

Aynı zamanda çeşitli ödeme seçeneklerine göre de ayrı hesaplar çıkartan sistem tam bir yapay zeka olarak çalışmaktadır.

Not : Bazı anahtar kelimelerin farklı sebeplerden dolayı rekabetlerine göre fiyatların gerçekçiliği tartışılabilir. Ancak her geçen gün yapılan denemelerle daha iyi fiyat hesaplaması için geliştirmeler yapılmaktadır.

Not : Fiyatlandırma simülasyonları, Webtures'in müşterilerine yönelik yaptığı fiyatlandırmalardan birkaçı dikkate alınarak da hesaplanmış ve doğrulanmıştır.

SEO fiyatlarını hesaplamak için : https://www.seohocasi.com/fiyat/

SEO Hocası
SEO Hocası
27 Aralık 2011, 17:31