SEO Fiyat Hesaplama

Seo Fiyatı Hesaplama Sistemi

seohocasi.com olarak SEO sektörünün her türlü ihtiyacına yönelik çözümleri üretmeye ve bu amaçla yoğun bir gayretle çalışmaya devam ediyoruz. Yeni geliştirdiğimiz bir araç ile artık her sektör ve site için özel fiyatlandırma analizi ile SEO maliyetlerini çıkarabilirsiniz.

https://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/ Sayfasından ulaşabileceğiniz araç ile sitelerin birçok özelliğine göre kelime fiyatlandırması yapmanız mümkündür.

Sitenin filtre geçmişi : Siteler daha önce herhangi bir google filtresine girdiyse, o sitelere uygulanacak SEO çalışmalarında daha temkinli olunması gerekir. Bu sebeple sitenin filtre geçmişi varsa fiyat 500 TL artmaktadır.

Site Yaşı : Sitenin yaşı arttıkça SEO çalışmaları daha da kolaylaşmaktadır. Bu sebeple belirli bir yaştan az olan gruplar için peyder pey fiyat artışı uygulanmaktadır.

Trustrank : Sitelerin trustrank değeri 10 üzerinden yapılan bir hesaplama ile Google gözündeki güvenilirliğini göstermektedir. Her 1 birimlik artış için 100 TL indirim uygulanmaktadır.

CMS Türü : Sitelerin yazılımları da SEOya etki eden önemli bir kriterdir. Wordpress sitelere 350 TL indirim, Joomla 200 TL ve Drupal'a 350 TL indirim uygulanırken, bu sistemlerin dışındaki yapılarak indirim yapılmamaktadır.

Anahtar Kelime Rekabeti : Anahtar kelime rekabeti analiz edilerek Toplam 25 farklı gruba göre temel bir fiyat çıkarılmaktadır. Daha sonra sitenin bu kelimedeki konumu hesap edilerek ulaşılmak istenen hedef ile arasında mantıksal bir bağ kurularak fiyat çıkarılır.

Mantıksal fiyatlama sistemi, 3 den 1 e çıkarmanın 5 den 3 çıkarmayla aynı (2 sıra) fark olduğunu bilmesine rağmen daha zor olduğunu tespit eden ve buna göre hedef odaklı fiyat çıkaran bir yapay zekadır.Tabi bu fiyatlandırmayı da anahtar kelime rekabetinin temel fiyatı üzerinden hesap ederek en gerçekçi haliyle ekrana yansıtır.

Örnek olarak; SEO kelimesinde 3. sırada olan bir sitenin 1. sıra hedefine ulaşması için Fiyata 720 TL ilavede bulunurken, 4. sıradaki bir site için 1,080 TL ilavede bulunmaktadır. Özel ders gibi rekabeti düşük bir kelime için de, 3. sırada olan siteyi 1. sıraya çıkarmak için 420 TL ilave yaparken, 4. sıradaki site için toplam fiyata 630 TL dahil etmektedir.

Bunların dışında hesap ettiği diğer bir unsur, sabit farklar olmasına rağmen hedeflerin zorluğuna ilişkin farklı fiyatlar hesaplamasıdır. Örneğin 5. sıradan 3. sıraya 140 TL ilave bir ücretle getirilirken, aynı kelimede 3. sıradan 1. sıraya 420 TL ilave bir ücretle fiyatı hesap etmektedir.

Aynı zamanda çeşitli ödeme seçeneklerine göre de ayrı hesaplar çıkartan sistem tam bir yapay zeka olarak çalışmaktadır.

Not : Bazı anahtar kelimelerin farklı sebeplerden dolayı rekabetlerine göre fiyatların gerçekçiliği tartışılabilir. Ancak her geçen gün yapılan denemelerle daha iyi fiyat hesaplaması için geliştirmeler yapılmaktadır.

Not : Fiyatlandırma simülasyonları, Webtures'in müşterilerine yönelik yaptığı fiyatlandırmalardan birkaçı dikkate alınarak da hesaplanmış ve doğrulanmıştır.

SEO fiyatlarını hesaplamak için : https://www.seohocasi.com/fiyat/

SEO Hocası
SEO Hocası
27 Aralık 2011

Seo Fiyatı Hesaplama Sistemi için Yorumlar

 • Ayşe Aylin Pomay
  Ayşe Aylin Pomay 11 Mayıs 2012, 02:29

  SEO/cular. Bence bu böyle olmamalı. İşin içine duygusallık girmeli. Rakamlarla bişeyleri ifade etmeye çalışmayın. Web sitesinin ihtiyacı olan tek şey biraz ilgi. Onu sevin istediğiniz parayı alın. Çıtayı düşürmeyin. Bol şans.

 • raf sistemleri
  Raf Sistemleri 21 Nisan 2012, 17:18

  gercekten uygun fiyat.biraz arastirma yaptımda bu fiyattan yüksek fiyat teklif ettiler bize.

 • Birsen Akçagunay
  Birsen Akçagunay 9 Nisan 2012, 21:50

  peki bu kalıcılık mevcutmu yoksa hani söyle birseyler oluyor ilk 6 ayda yukseliyor ondan sonra olay bitdi bi bakıyosun sayfa anında dusmus böyle birsey mi ! kalıcılık mevcutmu

 • Elif Feyza Birgili
  Elif Feyza Birgili 12 Şubat 2012, 19:43

  Sa Şimdi Hocam Herkelime İçin Farklı bir Fiyat Belirlemesi Yapmışınız Bilgilendirme Güzel Bazı Siteler İçin :Örnek 3 Sırayada Kadar Gelmiş bir Web Sitesi İçin 1 Sıra Garantisi Varmı Peki “SEO” Çalışması Olcak Peki Ya Değiniz Yerlere Gemediği Zaman Acaba Ücret Geri Ödeme Garantisi Varmı İyi Çalışmalar…

 • Oktay Usta
  Oktay Usta 15 Ocak 2012, 00:53

  Ellerinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Bir iki test yaptım, iyi sonuçlar veriyor.

 • Uluç Emre Çelik
  Uluç Emre çelik 8 Ocak 2012, 16:27

  hocam çok güzel bir sistem sürekli kullanıyordum ama bugün bir sıkıntıyla karşılaştım domain yaşını 16 gösteriyor lütfen bu konuyla ilgilenirmisiniz

 • Muhammed Enes Uluğ
  Muhammed Enes Uluğ 5 Ocak 2012, 16:58

  kazanc oranı ve prestij meselesi ve devamlılıktan dolayı SEO konusunda devamlı calısılmalı ve yatırımdan kacılmamalı yanı SEO ucretinden saygilar

 • Tolga Kaprol
  Tolga Kaprol 3 Ocak 2012, 18:52

  .tr uzantılı domainlerin yaşını hesaplayamıyor, ayrıca eksi fiyatlar çıkabiliyor.

  yine de fikir vermesi açısından iyi. zamanla daha da iyi olacaktır.

 • Ersel Körmükçü
  Ersel Körmükçü 30 Aralık 2011, 19:42

  Daha önceki sitemde WordPress kullanıyordum ama bu konuda WordPress Türkiye de dahil hiçbir yerde tam olarak açıklayıcı bilgiler bulamadığımdan, kendimde beceremediğimden kapattım siteyi. Burayı zamanında görebilmiş olsaydım kapatmazdım ama. Gerçekten biraz inceledimde sizin WordPress dersleri başlığı altındaki bilgileriniz WordPress’in kendisinde yok valla ya. Gerçekten teşekkürler emeği geçen herkese. Kolay gelsin hepinize.

 • engin topçuoğlu
  Engin Topçuoğlu 30 Aralık 2011, 18:17

  Güzel bir çalışma ama eksikleri mevcut. Örneğin; turkcell.com.tr için vodafone kelimesinde çıkmak için 1,300 TL gibi bir rakam çıkartıyor.

 • Yahya Tekin
  Yahya Tekin 28 Aralık 2011, 21:40

  Gayet güzel bir uygulama geçen akşam biraz eksikleri vardı şimdi tam olmuş ellerine sağlık…

 • Kaan Gülten
  Kaan Gülten 28 Aralık 2011, 11:35

  Not : Uygulama aşırı sorgulamadan dolayı Google filtresine takılabilmektedir. Belirli bir süre sonra tekrar aktif olmaya başlar. Filtreye takıldığı kelime rekabeti ve o kelimedeki sitenin konum bilgileri yanlış çıkacaktır.

 • İltem Delice
  Iltem Delice 27 Aralık 2011, 21:17

  Bence güzel bir uygulama olmuş. Bu sayede SEO yaptırmak isteyen kişiler isteklerine göre fiyatlarını belirleyebilecekler.

Seo Fiyatı Hesaplama Sistemi için Cevap Yaz