SEO Fiyat Hesaplama
SEO Çalışması

SEO Çalışması

Arama motorlarının geniş kullanıcı kitlelerine ulaşmasının ardından insanların tüm bilgi, istek ve ihtiyaçlarını tek bir çatı altından arayarak temin edebilmesi hayatı kolaylaştıran büyük etkenlerden biri olmuştur. Günümüzde internetten alışveriş oranının internet kullanıcılarının her 5 kişiden 2sine ulaşması internetin faydalarını ve hayatımıza giriş oranını da gözler önüne sermektedir.

SEO ÇALIŞMASI NEDİR, NEREDE, NASIL BAŞLAR?

Kullanıcı oranlarının artmasının ardından özellikle internet üzerinden yapılan ticaret oranları da gün geçtikçe büyümeye başlamıştır. Büyümenin artması satış oranlarına ve rekabetin artmasına neden olmuştur. İnternet kullanıcıları aramalar sonuçlarında en üst sıralarda yer alan siteleri tercih etmesinden dolayı satış odaklı internet siteleri yöneticilerini harekete geçirerek SEO çalışmalarının doğuşunu başlatmıştır.

SEO çalışmalarında belirlenen bir veya birden fazla kelime öbeği üzerinden yapılan çalışmalar sayesinde arama motorlarında bu kelimelerde sitenizin sahip olduğu sayfa daha üst sıralarda çıkarak ziyaretçilerinizin artması sağlanıyor.

SEO Nerede Başlar?

SEO öncelikle internet sitesinin iskelet yapısında yani içeriden başlar. Eğer ki internet sitenizin iç yapısı ne kadar güçlü, arama motorları ve ziyaretçiler için iyi optimize edilmiş ise site dışı SEO çalışmalarına da o kadar destek olur.

SEO çalışması için sitenizde gereksiz kod yapılarından, ana sayfada bulunan yüksek sorgu sayılarından, sitenizin yüksek boyutlu optimize edilmemiş resimlerinden ve kalitesiz tasarımından arınması site içi SEO için gereken en büyük etkenlerdir.

SEO Nasıl Başlar?

SEO sürecinin başlaması için site içeriğinize göre anahtar kelimelerin belirlenmesi gerekmektedir. Anahtar kelimelerinizin belirlenme sürecinde ise size sağlamasını düşündüğünüz maksimum hedef belirlenerek ona uygun kelimeler seçilmelidir.

Anahtar kelime belirleme sürecinde yaşanan en büyük nokta ise bir anda en güçlü anahtar kelimelerde rekabet içerisine girilmesi isteğidir. Eğer ki ilk SEO çalışması deneyiminiz olacak ise öncelikle daha düşük orana sahip anahtar kelimeler seçmeniz hem sitenizin SEO alt yapısını güçlendirmiş olacak hem de başarıya daha hızlı ve sağlam adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

SEO’da İş Dağılımı

SEO çalışması detayları içerisinde yüzlerce farklı işlem yapılması gerekmektedir. Bu sürecin sağlıklı ilerlemesi içinse birden fazla kişiden oluşan deneyimli bir ekibe ihtiyaç duyulmaktadır. Geniş kapsamlı bir SEO çalışması için 10 kişiden veya daha fazla kişiden oluşan bir ekip çalışması dahi gerekebilmektedir.

Arama motoru optimizasyon işlemlerinde ekipteki her bireyin yaptığı işlemler özel ve farklıdır. SEO süreci içerisinde yapılan işlemler ekipteki personellere eşit şekilde dağıtılır ve günlere yayılarak site üzerinde uygulanır. Günlere dağıtılması ise SEO çalışmasının istikrarını arama motorlarına gösteren önemli bir etkendir.

SEO’da Organik Görünüm ve Çeşitlilik

Arama motorları yüzlerce link çalışmasının aynı gün aynı site üzerinde yapıldığını fark ettiği anda o SEO çalışmasının organiklik derecesinin ne denli olumsuz olacağını tahmin ediyorsunuzdur. Organik görünüm ise sitenizden internet dünyasında bahsedilirken gerçekçi ve objektif şekilde sağlanmasına denir.

SEO sürecinde yapılan güçlü referans noktaları oluşturulmasında birçok farklı yöntem uygulanır. Yöntemler ne kadar çeşitliliğe ulaştırılırsa o kadar faydalı olacağı da bilinmektedir.

SEO’da Profesyonellik

SEO çalışmalarında profesyonellik adına yapılacak işlemler ise sitenin durumunu iyi analiz edebilmektedir. Analiz sonuçlarında siteye özel bir SEO planlaması yapılması, doğru rakip incelemeleri, eksiklerin belirlenerek giderilmesi de mutlak başarıyı sağlayacak profesyonellik adına niteliklerdir.

INSTAGRAM
add Takip Et