SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim

Derinlemesine SEO Çalışması

İş hedefleriniz doğrultusunda strateji oluşturulur. Aşağıdaki hizmetler, bir dizi ortak amaç için SEO'ya nasıl yaklaştığımızı açıklar.
Seo Hocası - 2

SEO'ya Genel Bakış

Arama motoru optimizasyonu, çevrimiçi bir kitleye ulaşmak isteyen tüm işletmeler için önemli bir pazarlama kanalıdır. Doğru bir strateji ile daha fazla trafik ve daha fazla potansiyel müşteri elde edebilirsiniz. Bu da, işletmeniz için daha fazla satış ve daha fazla ticari büyüme demektir.

On-Page Optimizasyonu

Aynı anda hem kullanıcı dostu bir web sitesi hem de arama motorları için optimize edilmiş bir web sitesi. Kulağa çok iyi geliyor!

Kullanıcı Deneyimi

Şahane bir kullanıcı deneyimi ile ziyaretçilerinizin beklentilerini ölçerek onlara gerçekten ne aradıklarını verin.

İçerik Stratejisi

Arama motorlarında yükselmenin anahtarlarından biri kullanıcıların konuşacağı ve paylaşacağı içerikleri oluşturabilmektir.

Website Yapısı

Hızlı ve verimli bir şekilde inşa edilmiş bir website yapısı, arama motorları ve kullanıcılar için paha biçilmez bir öneme sahiptir.

SEO Çalışması

SEO İşleyiş Süreci

Analytics'te çalışırken, size zaman kazandıran ve verimliliği artıran sorunsuz bir iş akışı için Search Console ve Data Studio gibi diğer Google çözümlerinden gelen verilere kolayca erişebilirsiniz.

Tam Rapor

SEO Çalışması

Yapılacak çalışmalar hedefleriniz doğrultusunda ticari, itibari, marka veya prestij gibi farklı kazanımlara odaklı stratejilerle gerçekleştiriyoruz.

E-Ticaret SEO

Ürünleri çevrimiçi satan ve arama sonuçlarında ürün listelemelerini iyileştiren işletmeler için.

Yerel SEO

Belirli bir alanda fiziksel bir yere veya müşteriye sahip işletmeler için, yerel bir kitleyi hedefleme.

Uluslararası SEO

Uluslararası bir kitleye ulaşmak ve markalarını yeni bölgelerde büyütmek isteyen işletmeler için.

Mobile SEO

Mobil bir kitleyi çekmek isteyen veya mobil cihazlar için zaten önemli bir kanal olan işletmeler için.

SEO Audit

İhtiyacınız olan her şeyi ve fırsatların nerede bulunduğunu belirlemek için en iyi yol.

Yeni Website SEO Planı

Yeni bir web sitesine yatırım yapıyorsanız, arama sonuçlarında da başarılı olmak için oluşturulduğundan emin olmanız önemlidir.

Blog Yazılarımız

Blog yazılarımız ile SEO'ya dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

Resimler İçin SEO Çalışması
Link Detox Rehberi
Site Hızı Ölçümleme ve Hızlandırma Rehberi

MÜŞTERİ YORUMLARI

İşletmenizin büyümesi önemlidir ve bu büyümeyi desteklemek için seçtiğiniz ajansın hak ettiğiniz sonuçları vereceğinden emin olmak istersiniz. Shortlistinizdeki tek ajans olmadığımızı biliyoruz. Ama biz olmalıyız, inanıyoruz! Müşterilerimiz bizim için ne diyor;

Gülsultan Doğan
Gülsultan Doğan
Faaliyet gösterdiğimiz sağlık turizmi alanında, WEBTURES bizi SEO çalışmalarımızda desteklemiş, digital görünürlülüğümüz konusunda tavsiyelerde bulunarak bir partner olarak yanımızda yer almış, büyümemize katkı sağlamıştır. Döviz kazandırıcı hizmete en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde WEBTURES bu amacın bir paydaşı olmuştur.
Berika Zülal DEDEOĞLU
Berika Zülal DEDEOĞLU
Elektronik Ticaret ve İhracatı Geliştirme Derneği (E-TİG) olarak WEBTURES ile e-ihracata yönelik projelerimizde birlikte çalışmaktan mutluluk ve keyif duymaktayız. İhracat seferberliği kapsamında Kobilerimizin uluslararası piyasalarda rekabet edebilmesi ve ihracatımızı arttırmamızın önemli bir adımı olan dijital pazarlamanın değerinin kavranması ve desteklenmesi için E-TiG ve WEBTURES olarak çalışmalarımıza başladık
Onur Can Cengiz
Onur Can Cengiz
T.C. Ekonomi Bakanlığı himayesinde gerçekleştirdiğimiz İhracatın Genç Yüzü eğitim programına katılan öğrencilere yönelik WEBTURES'ın girişimciliği aşılayan, stratejik konuşmaları ve eğitimleri sayesinde arkadaşlarımız ellerindeki imkanları değerlendirerek, uluslararası platformlarda yaptıkları satışlar ile şimdi ihracatımıza önemli katkılar sağlıyor.
Seo Kitapları
Büyüleyici Bir SEO Deneyimine Hazır Mısınız?

SEO’nun kalıplamış teknik çalışmaların aksine, dijital dünyada marka olma süreci olduğunu, kitaplarda verilen etkilyeiici örneklerle öğreneceksiniz!

Toplamda 64.000 Adet Baskı

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aklınızda

SEO çalışması

na dair en ufak bir soru kalmasın istiyoruz.SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir çalışma olarak doğmuştur.

 • - Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
 • - Ziyaretçi sayısını arttırmak
 • - Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
 • - Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
 • - Marka bilinirliğini yükseltmek
 • - Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
 • - Reklam performansınızı yükseltmek
SEO Çalışmasına Nereden Başlanmalı?
Her sektör kendi içinde farklı dinamiklere sahiptir ve bu dinamiklere bağlı olarak rekabet düzeyleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple her site ve sektör kendi bulunduğu şartlar içerisinde değerlendirilerek kurgusu oluşturulmalı ve bu yönde çalışmalar gerçekleşmelidir. Çalışmaları planlamadan önce anahtar kelimeleriniz, sektörünüz ve rakipleriniz incelenerek, sitenizin sektördeki pozisyonu ile avantaj ve devantajları çıkarılır. İlk olarak sitenizin teknik altyapısı iyileştirilerek sonrasında içerik ve kullanıcı deneyimi odaklı çalışmalarla performansı artırılarak başarıya ulaşılır.
Güçlü Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
Öncelikle ziyaretçi beklentilerini iyi analiz etmek gerekir. Ziyaretçi yaptığı aramaların sonucunda bilgi mi almak istiyor, ürün veya hizmet satın almak mı istiyor yoksa siteyle farklı etkileşimler mi gerçekleştirmek istiyor? Bu analizler sonucunda ziyaretçi beklentisine uygun ticari hedefe, marka bilinirliğine veya etkileşime yönelik bir çalışma planlanmalıdır. Ziyaretçilerin sitede geçirecekleri her bir saniyeyi, ziyaretçiyi memnun edecek şekilde kurgulayarak gerçekleştiriyoruz.
SEO Çalışması için Hangi KPI'ları Ölçüyorsunuz?

Çalışmalar sonucunda KPI'yı net ölçülemeyen prestij ve marka bilinirliği odaklı faydalar sağlanmaktadır. Ancak net ölçülebilen KPI'lar aşağıdaki gibidir.

 • - Anahtar kelime pozisyonları
 • - Website organik trafiği
 • - Marka görünürlüğü
 • - Organik trafik kaynaklı satışlar
 • - Non-brand dönüşümleri
SEO Çalışmasının Sonuçları Ne Zaman Gözlemlenebilir?

Çalışmaların etki süresi sitenin yapısına, sektörün rekabet seviyesine ve anahtar kelimelerin gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaptığımız çalışmaların etkisini ilk 2 ay organik trafiklerdeki değişimlerle görüntülüyor, en hızlı çıkışları 4 - 6 ay aralığında yakalıyor ve mutlak başarıyı 10 - 12 ayda gösteriyoruz. Tüm bu öngörüleri yapmadan önce timeline grafiğini sağlıklı oluşturmak gerekir. Profesyonel ekibimizin uzmanlık alanlarına göre iş bölümlerini gerçekleştirerek çalışmaların yürütülmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

SEO ile SEM Arasındaki Fark Nedir?
SEO arama sonuçlarında organik sonuçlarda iyi pozisyonlar kazanma çalışması iken SEM arama sonuçlarında sponsorlu alanlarda gözükmektir. İki reklam çalışması arasında Kalıcılık, Hız ve Maliyet noktasında ciddi farklar bulunur. SEO, SEM'e kıyasla daha kalıcı bir çalışma iken, hızlı sonuç elde etme noktasında SEM aynı gün geri dönüş alabileceğiniz bir pazarlama çalışmasıdır. Tüketicilerin her geçen gün reklamlı sonuçlar ile organik sonuçları daha iyi ayırt edebiliyor olması SEO çalışmasının prestij açısından önemini göstermektedir.
SEO Çalışmasını Kendim Yapabilir Miyim?

Elbette evet. Bunun için temelden başlayarak çeşitli makale ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir. Aşağıdaki süreçleri izleyerek kendi çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Sitemiz sektördeki en büyük bilgi bankasıdır. Bir Webtures girişimi olan SEOhocasi.com sitesinde yazılmış, bizzat firmamızın deneyimlerinin kaleme alındığı makaleleri okuyabilirsiniz.

Günde 10’dan fazla teknik sorunun cevaplandığı "Uzmana Sorun" bölümünde, yanıtını bulamadığınız her SEO sorusuna uzmanlarımızdan yanıt alabilirsiniz.

14.000 adetlik satış rakamı ile sektördeki en çok satan kitaplarımızı temin ederek okuyabilir ve en detaylı bilgileri öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

Sizin için geliştirdiğimiz analiz araçlarını kullanabilirsiniz. Çeşitli kriterleri analiz edip hatalarınız hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın. Diğer araçlarımız için de buraya tıklayabilirsiniz.

Seo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İLETİŞİM

Aklınızda en ufak bir soru kalmasın istiyoruz.