Derinlemesine SEO Çalışması

İş hedefleriniz doğrultusunda başarılı bir SEO stratejisi oluşturulur. Aşağıdaki hizmetler, bir dizi ortak amaç için SEO'ya nasıl yaklaştığımızı açıklar.
Seo Hocası

SEO'ya Genel Bakış

Arama motoru optimizasyonu (SEO), çevrimiçi bir kitleye ulaşmak isteyen tüm işletmeler için önemli bir pazarlama kanalıdır. Doğru bir strateji ile daha fazla trafik ve daha fazla potansiyel müşteri elde edebilirsiniz. Bu da, işletmeniz için daha fazla satış ve daha fazla ticari büyüme demektir.

On-Page Optimizasyonu

Aynı anda hem kullanıcı dostu bir web sitesi hem de arama motorları için optimize edilmiş bir web sitesi. Kulağa çok iyi geliyor!

Kullanıcı Deneyimi

Şahane bir kullanıcı deneyimi ile ziyaretçilerinizin beklentilerini ölçerek onlara gerçekten ne aradıklarını verin.

İçerik Stratejisi

Arama motorlarında yükselmenin anahtarlarından biri kullanıcıların konuşacağı ve paylaşacağı içerikleri oluşturabilmektir.

Website Yapısı

Hızlı ve verimli bir şekilde inşa edilmiş bir website yapısı, arama motorları ve kullanıcılar için paha biçilmez bir öneme sahiptir.

SEO İşleyiş Süreci

Analytics'te çalışırken, size zaman kazandıran ve verimliliği artıran sorunsuz bir iş akışı için Search Console ve Data Studio gibi diğer Google çözümlerinden gelen verilere kolayca erişebilirsiniz.

Tam Rapor

SEO Çalışması Detayları

SEO çalışmalarını hedefleriniz doğrultusunda ticari, itibari, marka veya prestij gibi farklı kazanımlara odaklı stratejilerle gerçekleştiriyoruz.

E-Ticaret SEO

Ürünleri çevrimiçi satan ve arama sonuçlarında ürün listelemelerini iyileştiren işletmeler için.

Yerel SEO

Belirli bir alanda fiziksel bir yere veya müşteriye sahip işletmeler için, yerel bir kitleyi hedefleme.

Uluslararası SEO

Uluslararası bir kitleye ulaşmak ve markalarını yeni bölgelerde büyütmek isteyen işletmeler için.

Mobile SEO

Mobil bir kitleyi çekmek isteyen veya mobil cihazlar için zaten önemli bir kanal olan işletmeler için.

SEO Audit

İhtiyacınız olan her şeyi ve fırsatların nerede bulunduğunu belirlemek için en iyi yol.

Yeni Website SEO Planı

Yeni bir web sitesine yatırım yapıyorsanız, arama sonuçlarında da başarılı olmak için oluşturulduğundan emin olmanız önemlidir.

SEO Blog Yazılarımız

Blog yazılarımız ile SEO'ya dair her türlü gelişme ve haberleri yakından takip edebilirsiniz.

SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?
Google Arama Sonuçları Değişiyor… İşte Google SEO İçin Değişenler
Amazon SEO nedir?

SEO MÜŞTERİ YORUMLARI

İşletmenizin büyümesi önemlidir ve bu büyümeyi desteklemek için seçtiğiniz ajansın hak ettiğiniz sonuçları vereceğinden emin olmak istersiniz. Shortlistinizdeki tek ajans olmadığımızı biliyoruz. Ama biz olmalıyız inanıyoruz! İşte bizim SEO müşterilerimiz tarafından bırakılan harika incelemelerin bazıları..

Gülsultan Doğan
Gülsultan Doğan
Faaliyet gösterdiğimiz sağlık turizmi alanında, WEBTURES bizi SEO çalışmalarımızda desteklemiş, digital görünürlülüğümüz konusunda tavsiyelerde bulunarak bir partner olarak yanımızda yer almış, büyümemize katkı sağlamıştır. Döviz kazandırıcı hizmete en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde WEBTURES bu amacın bir paydaşı olmuştur.
Berika Zülal DEDEOĞLU
Berika Zülal DEDEOĞLU
Elektronik Ticaret ve İhracatı Geliştirme Derneği (E-TİG) olarak WEBTURES ile e-ihracata yönelik projelerimizde birlikte çalışmaktan mutluluk ve keyif duymaktayız. İhracat seferberliği kapsamında Kobilerimizin uluslararası piyasalarda rekabet edebilmesi ve ihracatımızı arttırmamızın önemli bir adımı olan dijital pazarlamanın değerinin kavranması ve desteklenmesi için E-TiG ve WEBTURES olarak çalışmalarımıza başladık
Onur Can Cengiz
Onur Can Cengiz
T.C. Ekonomi Bakanlığı himayesinde gerçekleştirdiğimiz İhracatın Genç Yüzü eğitim programına katılan öğrencilere yönelik WEBTURES'ın girişimciliği aşılayan, stratejik konuşmaları ve eğitimleri sayesinde arkadaşlarımız ellerindeki imkanları değerlendirerek, uluslararası platformlarda yaptıkları satışlar ile şimdi ihracatımıza önemli katkılar sağlıyor.
Büyüleyici Bir SEO Deneyimine Hazır Mısınız?

SEO’nun kalıplamış teknik çalışmaların aksine, dijital dünyada marka olma süreci olduğunu, kitaplarda verilen etkilyeiici örneklerle öğreneceksiniz!

Toplamda 64.000 Adet Baskı

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aklınızda SEO'ya dair en ufak bir soru kalmasın istiyoruz.

SEO Neden Gereklidir?

Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir çalışma olarak SEO doğmuştur.

 • - Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
 • - Ziyaretçi sayısını arttırmak
 • - Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
 • - Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
 • - Marka bilinirliğini yükseltmek
 • - Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
 • - Reklam performansınızı yükseltmek
SEO'ya Nereden Başlanmalı?
Her sektör kendi içinde farklı dinamiklere sahiptir ve bu dinamiklere bağlı olarak rekabet düzeyleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple her site ve sektör kendi bulunduğu şartlar içerisinde değerlendirilerek seo kurgusu oluşturulmalı ve bu yönde çalışmalar gerçekleşmelidir. SEO çalışmalarını planlamadan önce anahtar kelimeleriniz, sektörünüz ve rakipleriniz incelenerek, sitenizin sektördeki pozisyonu ile avantaj ve devantajları çıkarılır. İlk olarak sitenizin teknik altyapısı iyileştirilerek sonrasında içerik ve kullanıcı deneyimi odaklı çalışmalarla performansı artırılarak başarıya ulaşılır.
Güçlü Bir SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
Güçlü bir SEO çalışması için öncelikle ziyaretçi beklentilerini iyi analiz etmek gerekir. Ziyaretçi yaptığı aramaların sonucunda bilgi mi almak istiyor, ürün veya hizmet satın almak mı istiyor yoksa siteyle farklı etkileşimler mi gerçekleştirmek istiyor? Bu analizler sonucunda ziyaretçi beklentisine uygun ticari hedefe, marka bilinirliğine veya etkileşime yönelik bir SEO çalışması planlanmalıdır. En güçlü SEO çalışması, ziyaretçilerin sitede geçirecekleri her bir saniyeyi ziyaretçiyi en iyi memnun edecek şekilde kurgulayarak gerçekleştiriyoruz.
SEO Çalışmaları için Hangi KPI'ları Ölçüyorsunuz?

SEO çalışması sizin Google’da sektörünüzle ilgili aramalarda daha fazla görünür olmanızı sağlayan çalışmalar ve tanıtımlar bütünüdür. Sonuca ulaşılması için gereken tüm işlemler aynı zamanda bir referans gösterme ve tavsiye etme çalışmalarıdır. Bu sebeple SEO sonucu için yapılan tüm çalışmaların tamamı aynı zamanda bir reklam ve tanıtım çalışması niteliğindedir.

Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür : “Bu siteler bu işi en iyi ve en çok yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

Dolayısıyla SEO çalışmaları sonucunda KPI'yı net ölçülemeyen prestij ve marka bilinirliği odaklı faydalar sağlanmaktadır. Ancak net ölçülebilen KPI'lar aşağıdaki gibidir.

 • - Anahtar kelime pozisyonları
 • - Website organik trafiği
 • - Marka görünürlüğü
 • - Organik trafik kaynaklı satışlar
 • - SEO non-brand dönüşümleri
Kaç Ay SEO Yaptırmam Gerekiyor ?

SEO çalışmalarının etki süresi sitenin yapısına, sektörün rekabet seviyesine ve anahtar kelimelerin SEO gücüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genel olarak yaptığımız çalışmaların etkisini ilk 2 ay organik trafiklerdeki değişimlerle görüntülüyor, en hızlı çıkışları 4 - 6 ay aralığında yakalıyor ve mutlak başarıyı 10 - 12 ayda gösteriyoruz. Tüm bu öngörüleri yapmadan önce SEO planlamasını ve timeline grafiğini sağlıklı oluşturmak gerekir. Profesyonel SEO ekibinin uzmanlık alanlarına göre iş bölümlerini gerçekleştirerek SEO çalışmasını yürütmesi en sağlıklı sonucu verecektir.

SEO çalışmalarının etki süresi tamamen sektörün dinamiklerine, çalışmanın niteliğine, anahtar kelime rekabetine ve uzmanın deneyimine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

SEO ile SEM Arasındaki Fark Nedir?
SEO arama sonuçlarında organik sonuçlarda iyi pozisyonlar kazanma çalışması iken SEM arama sonuçlarında sponsorlu alanlarda gözükmektir. İki reklam çalışması arasında Kalıcılık, Hız ve Maliyet noktasında ciddi farklar bulunur. SEO, SEM'e kıyasla daha kalıcı bir çalışma iken, hızlı sonuç elde etme noktasında SEM aynı gün geri dönüş alabileceğiniz bir pazarlama çalışmasıdır. Bununla birlikte SEM maliyeti tıklama başı ücretlendirmelerden dolayı SEO'ya çok daha yüksektir. Aynı zamanda tüketicilerin her geçen gün reklamlı sonuçlarla organik sonuçların ayrımına varıyor olması, SEO çalışmasını daha prestijli ve kaliteli bir site olarak düşünelerek satın alma noktasında öncelikli tercih etilmesini de sağlamaktadır.
Kendi Seo Çalışmamı Yapabilir Miyim?

Elbette evet. Bunun için temelden başlayarak çeşitli makale ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir. Bu sebeple aşağıdaki süreçleri izleyerek kendi SEO çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

SEOhocasi.com sektördeki en büyük bilgi bankasıdır. Bir Webtures girişimi olan SEOhocasi.com sitesinde yazılmış, bizzat firmamızın deneyimlerinin kaleme alındığı makaleleri okuyabilirsiniz.

SEOhocasi.com uzmana sorun bölümü. Günde 10’dan fazla teknik sorunun cevaplandığı bölümde, yanıtını bulamadığınız her SEO sorusuna uzmanlarımızdan yanıt alabilirsiniz.

Uzmanından SEO ve Sorularla SEO kitapları. 14.000 adetlik satış rakamı ile sektörün en çok satan kitabını temin ederek okuyabilir ve en detaylı bilgileri öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

SEO analiz aracını kullanabilirsiniz. Site içi SEO kriterlerinizi analiz edip hatalarınız hakkında bilgi sahibi olmak için https://www.seohocasi.com/seo-analiz/ ücretsiz SEO analiz aracını kullanabilirsiniz. SEO ile ilgili diğer araçlar için de https://www.seohocasi.com/seo-araclari/ adresini ziyaret edebilirsiniz

Dilerseniz SEO Kriterlerini kontrol ederek sitenizin hatalarını ve doğrularını değerlendirebilirsiniz.

Seo Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İLETİŞİM

Aklınızda en ufak bir soru kalmasın istiyoruz.

INSTAGRAM
add Takip Et