Webtures olarak, birçok iletişim kanalı üzerinden çalışmalarımıza ilgi gösteren kişilerin sorularını yanıtlamaya çalışıyoruz. Canlı destek, mail, telefon ve birebir görüşmelerde karşılaştığımız en çok soruları ve bu sorulara verilen cevaplarımızı sizler için bir araya getirdik.

1- SEO çalışması yaptırdığımda sitem ne kadar sürede ilerleme sağlar?

Her sektörün ve anahtar kelimenin rekabeti farklı düzeydedir. Bu sebeple her sektördeki ilerleme hızları ve sıralama güncellemeleri sektörün dinamiklerine göre değişiklik göstermektedir. Bunların dışında, yapılan çalışmalarda, site içi SEO düzenlemeleri, Google botlarının siteyi bir sonraki ziyareti sonrasında etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu süre yine sitenin aktifliğine bağlı olarak indexlenme hızına göre değişmekle birlikte ortalama 3 - 4 gündür. Ancak tüm sayfaları etkileyen bir SEO düzenlemesiyse, tüm sayfaların genel olarak yeniden indexlenmesiyle etkisi görülmeye başlanacaktır. Google çalışmaların doğal olduğuna kanaat getirmesi için istikrarlı bir çalışma olup olmadığına bakmaktadır. Bu sebeple genel olarak en verimli ilerlemeyi ortalama 3-4 ayda görebilmekteyiz.

2-Birinci sayfa ve sıra garantisi veriyor musunuz?

Özetle, sadece ticari kaygılarla sunulan bu içi boş garantilerde bulunan firmaların aksine, Google yönergelerinde de belirtildiği gibi Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.

3-Çalışmalarınızın içeriklerini öğrenebilir miyim?

Çalışmalarımızın içerikleri detaylı olarak aşağıdaki sayfalarda yer almaktadır.

https://www.seohocasi.com/seo-fiyatlari/

4-Sitem daha çok yeni SEO çalışmasının bir zararı olur mu?

SEO Hocası'na ait SEO uygulama tekniklerinin şu zamana kadar uyguladığımız yüzlerce çalışmadan elde ettiğimiz verim çerçevesinde %100 olumlu geri dönüş sağladığı kanıtlanmıştır. Her site için çalışma planlamadan önce, kapsamlı bir analiz gerçekleştirmekteyiz ve sonrasında siteniz ve sektörünüz için en uygun çalışma planını uygulamaya başlamaktayız. Bu kapsamda sitenize en faydalı olacak çalışma programını en ideal yapıda gerçekleştirdiğimiz için maksimum doğallıkta ve kalıcı etki oluşturacak şekilde çalışmaları uyguluyoruz.

5-Google Ads reklamı çıkartıyor musunuz?

SEO Hocası olarak yaptığımız tek iş SEO'dur. Sadece bu alanda uzmanlaştık ve sadece bu alanda hizmet vermekteyiz.

6-Google'da nasıl ilk sırada çıkarım

Bu yönde başarı sağlamak için gereken tüm çalışmaları ekibimiz yürütmektedir. Ancak bu yönde kendi çalışmanızı yapmak isterseniz https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/ adresinden temin edebileceğiniz SEO kitaplarımızla bu çalışmaları yürütebilirsiniz.

7-SEO çalışması yaptırmak istediğimde hit oranım ne derece artar?

Bu sorunuza Sorularla SEO kitabımızdaki anlatımla cevap vermek doğru olacaktır. Aşağıdaki linkte sorunuzun detaylı cevabını bulabilirsiniz.

https://www.seohocasi.com/seo-calismasinin-trafige-etkisi/

8-Youtube daki videolarımın daha çok izlenmesi için SEO çalışması yapmak istiyorum. Bu nasıl mümkün olabilir?

Youtube'daki videolarınızın paylaşımını, izlenme sayısını ve videolarınızın bulunabilirliğini arttıracak en önemli kriterlerdir. Bu sebeple, en iyi SEO çalışması daha fazla videonuzu daha fazla platformda paylaşmaya çalışmanızdır. Yürüteceğimiz site dışı SEO çalışmalarında bu paylaşımlara ağırlık verilerek daha üst sıralarda yer alması ve bu sebeple izlenme sayısının artması etkili bir yöntemdir.

9- Sitem arama sonuçlarında çıkmıyor bunun için ne yapabilirim?

Sitenizin arama sonuçlarında yer almaması sitenizin indexlenmesiyle ilgili sorunlar olduğu anlamına gelebilir veya siteniz Google tarafından cezalandırılmış olabilir. Bunu anlamak için site:SEOhocasi.com sorgulamaları yapmanızı öneririz. Bu sorgulamalarda anasayfa URLniz görünmüyorsa yüksek ihtimal ile cezai bir durum olabilir. Görünmesine rağmen sitenizin arama sonuçlarında yer almadığını düşünüyorsanız bu durum sitenizin SEO kalitesinin yetersiz olmasından kaynaklanabilir.

10-SEO ne demek? Ne işe yarar?

Bu soruya en iyi yanıtı aşağıdaki sayfayı önererek verebiliriz.

https://www.seohocasi.com/seo-nedir/

11-SEO hizmetlerinin fiyat skalası nasıl ve neye göre belirleniyor?

Diğer ajansların aksine sabit bir hizmet sunmamaktayız. Her sitenin ve sektörün ayrı dinamikleri olduğuna inandığımız için her siteye özel bir kurgu ile başarının mümkün olduğunu biliriz. Bu sebeple sitenizi, sektörünüzü ve rakipleriniz inceleyerek index sayısı, ortalama premium SEO tool maliyetleri, yurt içi/yurt dışı çalışma maliyetleri, içerik/backlink maliyetleri doğrultusunda danışmanlık hizmetlerimizi fiyatlandırmaktayız.

12-Site içi SEO analizinde hataları düzeltiyor musunuz?

Yazılım firması olmadığımız için bu konuda hizmet vermiyoruz. Ancak iş birliği yaptığımız bazı ajanslar ile alt yapınızın uygunluğuna göre sizi yönlendirebiliriz.