SEO Çalışmalarında SSS

Webtures olarak, birçok iletişim kanalı üzerinden çalışmalarımıza ilgi gösteren kişilerin sorularını yanıtlamaya çalışıyoruz. Canlı destek, mail, telefon ve birebir görüşmelerde karşılaştığımız en çok soruları ve bu sorulara verilen cevaplarımızı sizler için bir araya getirdik.

1- SEO çalışması yaptırdığımda sitem ne kadar sürede ilerleme sağlar ?

Her sektörün ve anahtar kelimenin rekabeti farklı düzeydedir. Bu sebeple her sektördeki ilerleme hızları ve sıralama güncellemeleri sektörün dinamiklerine göre değişiklik göstermektedir. Bunların dışında, yapılan çalışmalarda, site içi SEO düzenlemeleri, Google botlarının siteyi bir sonraki ziyareti sonrasında etkisini göstermeye başlayacaktır. Bu süre yine sitenin aktifliğine bağlı olarak indexlenme hızına göre değişmekle birlikte ortalama 3 - 4 gündür. Ancak tüm sayfaları etkileyen bir SEO düzenlemesiyse, tüm sayfaların genel olarak yeniden indexlenmesiyle etkisi görülmeye başlanacaktır. Site dışı SEO çalışmalarında ise, uygulanan tekniğe bağlı olarak etkisi 2 - 3 haftada görülmeye başlanır. Ancak Google çalışmaların doğal olduğuna kanaat getirmesi için istikrarlı bir çalışma olup olmadığına bakmaktadır. Bu sebeple en verimli ilerlemeyi ortalama 2 ayda görmekteyiz.

2-Birinci sayfa ve sıra garantisi veriyor musunuz ?

Özetle, sadece ticari kaygılarla sunulan bu içi boş garantilerde bulunan firmaların aksine Webtures olarak eğer ki sitenizde her ay düzenli olarak bulunduğu pozisyondan bir ilerleme sağlanamazsa ilerleme yaşayana kadar ücretsiz olarak çalışmalarına devam ettirmekteyiz. Yani “SEO Hocası ile yükselmek bu kadar garantili aslında…”
Bu konuda daha aydınlatıcı bir bilgi için Garantili SEO https://www.seohocasi.com/garantili-seo/ ismindeki makalemizi öneririz.

3-Çalışmalarınızın içeriklerini öğrenebilir miyim ?

Çalışmalarımızın içerikleri detaylı olarak aşağıdaki sayfalarda yer almaktadır.

https://www.seohocasi.com/tum-seo-hizmetlerimiz/

4-Sitem daha çok yeni SEO çalışmasının bir zararı olur mu?

SEO Hocası'na ait SEO uygulama tekniklerinin şu zamana kadar uyguladığımız 100'lerce çalışmadan elde ettiğimiz verim çerçevesinde %100 olumlu geri dönüş sağladığı kanıtlanmıştır. Her site için çalışma planlamadan önce, kapsamlı bir analiz gerçekleştirmekteyiz ve sonrasında siteniz ve sektörünüz için en uygun çalışma planını uygulamaya başlamaktayız. Bu kapsamda sitenize en faydalı olacak çalışma programını en ideal yapıda gerçekleştirdiğimiz için maksimum doğallıkta ve kalıcı etki oluşturacak şekilde çalışmaları uyguluyoruz.

5-Google Ads reklamı çıkartıyor musunuz?

SEO Hocası olarak yaptığımız tek iş SEO'dur. Sadece bu alanda uzmanlaştık ve sadece bu alanda hizmet vermekteyiz.

6-Google'da nasıl ilk sırada çıkarım

Bu yönde başarı sağlamak için gereken tüm çalışmaları ekibimiz yürütmektedir. Ancak bu yönde kendi çalışmanızı yapmak isterseniz https://www.seohocasi.com/seo-kitaplari/ adresinden temin edebileceğiniz SEO kitaplarımızla bu çalışmaları yürütebilirsiniz.

7-SEO çalışması yaptırmak istediğimde hit oranım ne derece artar?

Bu sorunuza Sorularla SEO kitabımızdaki anlatımla cevap vermek doğru olacaktır. Aşağıdaki linkte sorunuzun detaylı cevabını bulabilirsiniz.

https://www.seohocasi.com/seo-calismasinin-trafige-etkisi/

8-Youtube daki videolarımın daha çok izlenmesi için SEO çalışması yapmak istiyorum. Bu nasıl mümkün olabilir?

Youtube'daki videolarınızın paylaşımını, izlenme sayısını ve videolarınızın bulunabilirliğini arttıracak en önemli kriterlerdir. Bu sebeple, en iyi SEO çalışması daha fazla videonuzu daha fazla platformda paylaşmaya çalışmanızdır. Yürüteceğimiz site dışı SEO çalışmalarında bu paylaşımlara ağırlık verilerek daha üst sıralarda yer alması ve bu sebeple izlenme sayısının artması etkili bir yöntemdir.

9- Sitem arama sonuçlarında çıkmıyor bunun için ne yapabilirim?

Sitenizin arama sonuçlarında yer almaması sitenizin indexlenmesiyle ilgili sorunlar olduğu anlamına gelebilir veya siteniz Google tarafından cezalandırılmış olabilir. Bunu anlamak için site:SEOhocasi.com veya info:SEOhocasi.com gibi sorgulamaları yapmanızı öneririz. Bu sorgulamalarda anasayfa urlniz görünmüyorsa cezai bir durum vardır. Görünmesine rağmen sitenizin arama sonuçlarında yer almadığını düşünüyorsanız bu durum sitenizin SEO kalitesinin yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır.

10-SEO ne demek ? Ne işe yarar?

Bu soruya en iyi yanıtı aşağıdaki sayfayı önererek verebiliriz.

https://www.seohocasi.com/seo-nedir/

11-SEO fiyatlarınız neden bu kadar pahalı ?

Firma sahibi olarak ilk defa böyle bir soruyla karşılaşıyorum :)

Her bütçeye hitap etmekteyiz.

1 - Sorularla SEO kitabı 25 TL

2 - Uzmanından SEO Kitabı 25 TL

3 - Aylık SEO Danışmanlığı 950 TL + KDV / aylık

4 - Maximum SEO 3.000 TL + KDV / aylık

5 - Stratejik SEO Planlaması 5.000 TL + KDV Tek seferlik

Görüldüğü gibi SEO hizmetlerimiz 25 TL 'den - 5.000 TL'ye kadar geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

12-Site içi SEO analizinde hataları düzeltiyor musunuz?

Yazılım firması olmadığımız için bu konuda hizmet vermiyoruz. Ancak sitenizin alt yapısına bağlı olarak wordpress gibi açık kaynak kodlu php sistemler olması durumunda ekstra ücret karşılığında site içi SEO hatalarının düzeltilmesi hizmetini verebilmekteyiz.

31 Ocak 2014, 17:11
SEO Hocası