Önceki Yazı Linki SEO Eklentisi 1.2

Site içi linklemenin geliştirilmesi üzerine çıkardığımız ve şu yazıda duyurduğumuz WordPress önceki yazı linki SEO eklentisi gelen kullanıcı yorum ve önerileri doğrultusunda güncellenerek 1.2 sürümü çıkarılmıştır.

Yeni sürüm ile birlikte gelen özellikler aşağıdaki gibidir.

 • Eklenti paneli sayesinde yönetim kolaylığı.
 • Kategoriye göre listeleme özelliği tercih edilebiliyor.
 • Etiketi olmayan yazılarda da kullanım kolaylığı.
 • Düzenlenebilir hazır şablon yapısı.

Eklentiyi aşağıdaki adres üzerinden indirebilirsiniz.

http://wordpress.org/extend/plugins/onceki-yazi-linki/

Not : Önceki yazı linki SEO eklentisinin gelişimi için http://www.webdunyasi.org sitesinin sahibi Murat Özbaşaran’a tavsiyelerinden dolayı teşekkürler.

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO eklentileri başlıklı makalemizde SEO eklentileri, SEO plugins ve WordPress SEO By Yoast hakkında bilgiler verilmektedir.

Önceki Yazı Linki SEO Eklentisi 1.2 için yorum yapabilirsiniz. (23)

 • Gülben Devrim

  “Önceki yazı önerisi kategoriye göre mi yapılsın?” seçeneğini kaldırınca eklenti çalıştı

 • Ayşegül Ağırağaç

  merhaba,

  wordpress 3.9.1 sürümünde çalışmadı

  defalt tema ve farklı temalar denedim..

 • Irazhakkına Aral

  Hocam, sıfırdan başladım ben bu sektöre. Hala acemi sayılırım fakat ilk günlere oranla çok daha başarılı olduğumu hissediyorum. Sağolun hocam, hepsi sizin sayenizde. SEO hocası kim diye sormuştum ilk olark sitemi kurduğumda, sonradan bir tanıdım ki bilgilerini sakınmayan demekmiş SEO hocası. Hocam çok teşekkür ederi, duacınım.

 • Demircan Baykan

  Hocam kolay gelsin ben bu eklentiyi çok önceden kurdum güzel çalışıyordu ama şuan siteme kategori ekledim ve iiçerisine 4 adet yazı ekledim ama öceki yazılar gözükmüyor diğer eski kategorimdeki konuarda gözüküyor bunun sebebi ne olabilir

 • Enes Said Tokdoğan

  bende şimdikurdum eklentiyi gayet başarılı ve güzel bir görüntü oluşuyor yazıda.

 • Abdulbaki Batur

  Bizzat kendi siteme kurdum çok teşekkürler. Gayte başarılı bir eklenti.

 • Örsel Çonay

  Eklentiyi kullanma başladım fakat bende şöyle bir sıkıntı var. Alt kategorilere inince bir önceki yazıyı dikkate almıyor ilk konumu dikkate alıyor. Örnek vermek gerekirse. Eğitim>Dersler >Fen Bilgisi oluşan kategori sıralamasında Fen bilgisi ile ilgili bir konu girdiğimde aylar önce yazıdğım X konu bir önceki yazıymış gibi gözüküyor. Ne zaman fen bilgisi dersi ile ilgili konu girsem X konu çıkıyor halbuki ondan sonra bir sürü konu girdim. Sürekli aynı konunun eklentide çıkması göze hoş gelmiyor.

 • Muhammed Sa,

  Mükemmel oldu teşekkür ediyorum bence 1. sınıf bir çalışma olmuş. Sitenizi takip ediyorum iyi çalışmalar.

 • Ahmet Sencer Çakan

  Hocam merhabalar, ben siteme kurdum gayet güzel çalışıyordu. Ancak tema değiştirince artık link bağlantı olarak gözükmüyor. a tagı içerisinde ama bir url yok çalışmıyor. Tema yapımcısıyla da görüştüm sizinle görüşmemi söylediler. Ne yapmam lazım?

 • Malik Erkekli

  merhaba,

  hocam eklentide garip bir sorun fark ettim nedense önceki yazı farklı olmasına rağmen bazı yazılarda hep aynı yazı görüntüleniyor ve o yazıda ise eklenti çalışmıyor yani yazı sonunda önceki yazıya link vermiyor sorunu çözmek için “””Önceki yazı önerisi kategoriye göre mi yapılsın?”””” bölümünü evet olarak seçtim yinede bazı yazılarda yine aynı sorun oldu ama ne kadar az ne kadar fazla bilemiyorum

  fakat “””Önceki yazı önerisi kategoriye göre mi yapılsın?”””” seçmeme rağmen bir çok yazıda lşink verilen yazıda yine eklenti çalışmıyor

  örneğin BBB yazısı bir çok yazıda önceki yazımız olarak ekleniyor ama BBB yazısında önceki yazı linki yok

 • Elif Tuğçe Edeş

  bu eklentiyi modifiye ederek, eklenti içerisinde yer alan anahtar kelimelere etiket bulutu linklerini verirsek faydalı olur mu?

 • Emre Bey

  Çok Sağolun… 🙂 gerçekten çok işime yarayan bir yazı oldu.Sitenizi sürekli takip ediyorum.Teşekkürler seohocasi.com!

 • Işıltan Kızılboğa

  manuel olarak eklenebilecek bi kod varmı hocam bunda? bazı temalarda aktif olmuyor.

 • Beniz Şakarcan

  Eklentinin sıkıntısı var. Sürekli aynı sayfayı linkleme yapıyor. Eğer konuları taslak olarak kaydedip biriktiriyorsanız ve bu konuları daha sonradan yayınlıyorsanız tüm tekil sayfalara aynı linklemeyi yapacaktır. Örneğin 5 mayıs 2012 de bi konu yazdınız ve taslaklara attınız. Ve daha sonra 25 mayısta yayınladınız. Bu durumda eklenti problem çıkarmakta. Sanırım o an direk kayıt işlemi yapıyor. Kontrol edip deneme yaparsanız memnun olurum. Çünkü ekletiyi beğendim ve SEO açısından bende kullanmak isterim. Söylemlerimi dikkate almanızı temenni ederim. Taslak konularıyla alakalı sorunların giderilmesi umuduyla hepinize iyi çalışmalar.

 • Kıvılcım Kamışlı

  Ben de kullanıyorum. SEO için çok faydalı bir eklenti. SEO hocası kalitesinden de bu beklenirdi zaten. Teşekkürler.

 • erdal kazan

  Sürekli aynı linki tüm sayfa altlarına koyuyor. Bir türlü doğru şekilde çalıştıramadım. Eklentide problem olduğu inancındayım bilgilendirme yaparsanız memnun olurum.

 • Doğcan Baldo

  hocam ben kurulumu yaptım fakat tekil yazılarımın altında cıkmıyor temaya bir ayar mı yapmam gerekmekte ? yazdıgım site

 • Umut YAVUZ

  Merhabalar uzmanyazar.net için eklentiyi kurup aktif ettim eklenti sayfasında eklenti aktif bir şekilde fakat yazıların içinde hiç birşey yok, öncei yazı eklentisi çalışmadı şuanda sitede hala aktif konumda fakat yazı içinde bir değişiklik yok yardımcı olurmusunuz?

 • ibrahim yusifov

  bir sey belirtmek istiyorum benim icin karanlik bir konu gitar ile ilgili blogum var uyazi yaziyorum makalelerim com diye bir site var girip makale ekliyorum(benim kendi sitemde meselan bas gitar hakkinda yazdigim makale 400 kelime makalelerim com da yazidigm makale 120 kelime +makalelerimden ayzdigim makaleden kendi sitemdeki yaziya link veriyorum sonuca bakiyoum makalelerimdeki yazi 1 sayfada son sirada(link backlink yok)kendi sitemdeki makale 3 cu sayfada makalelerimden link almistim ama )bu nasil oluyor?

 • Tuna Han Salih Puca

  Ben birincisini kullanmamıştım ama bunu kullanacağım inş. Çok teşekkürler. Okuduğum her yazı sonrası bu blogu geç keşfettiğim için baya bir şey kaybettiğimi farkediyorum.

 • Murat Özbaşaran

  @mustafa elgün:Ben Teşekkür Ederim Hocam..
  Güzel olmuş hocam ekibinize sağlık daha da geliştirilebilir V5 e kadar gider 🙂
  Herkese iyi Çalışmalar..

 • Mustafa Emir Pakkan

  Kaan hocam 1.2 güncellemesi çok güzel olmuş size ve Murat Özbaşaran’a teşekkür ederim.

 • Arda Alan Birgili

  kaan hoca öncelikle eklenti için teşekur ederim önceki makalenizden indirmitim ve kullanışı guzel bir eklenti cok beyendim. ama ikinci eklenti adresinden indiremedim eklentiyi. bu sorunu çöze bilirimisiniz.


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE