SEO Fiyat Hesaplama

Ön Ödemesiz Seo Sistemlerine Dikkat

SEO sektöründe de her sektörde olduğu gibi farklı pazarlama teknikleri kullanılabilmektedir. Tamamen bilgi ve yüksek deneyime bağlı yürütülen SEO çalışması, bu niteliklere sahip olmayan şahıslar tarafından farklı kampanya ve pazarlama yöntemleriyle satılmaya çalışılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de önce iş sonra ödeme şeklinde sunulan çalışma modelidir.

Önce hedef sonra ödeme sistemi nasıl işlemektedir.
Siteleri ilk sayfaya çıkardıktan sonra ödeme alacağını söyleyen şahıslar, öncelikle bu anlaşma için ağır şartnameler öne sürmektedirler. Dolayısıyla hedefe ulaştıktan sonra ödemekle yükümlü olacağınız tutar normal çalışmaların 4 - 5 katı olabilecektir.
Tüm bunların dışında, hedef bazlı çalışmalarda kısa sürede hedefe çıkmak için haber ve forum siteleri gibi hızlı etki edecek sitelerden yoğun birkaç aylık ücretli link alımları gerçekleştirilmektedir. Bu durumda SEO kalıcı değil tamamen bu sitelere bağlı ve dolayısıyla SEO çalışmasını yürüten şahıslara bağlı geçici bir çalışma haline gelmiş olmaktadır.  Özetle, SEO çalışması satın almak yerine kiralamış olursunuz.
Yoğun link alımlarıyla kısa sürede şişirme bir hedefe ulaşan siteniz için ödeme yapmak zorunda kalırsınız, ancak bu başarı kesinlikle geçici ve göstermelik bir başarı olacaktır. Ödeme yapmamanız halinde siteniz çok daha sert bir düşüş yaşayacak, ödeme yapmanız halinde bu düşüş nispeten daha yavaş ve biraz daha uzun sürede yaşanacaktır.
SEO çalışmalarının kalıcı, etik ve doğal olması son derece önemlidir. Bu sebeple bu makalede yer alan kurumsal SEO danışmanlığı gereksinimlerini karşılayan firmalarla çalışmanızı öneririz.

SEO Hocası
SEO Hocası
27 Ocak 2014

Ön Ödemesiz Seo Sistemlerine Dikkat için Yorumlar

 • Mehmet Barış Atlı
  Mehmet Barış Atlı 30 Ocak 2014, 22:13

  Yazınızı çok beğendim umarım bu makalenizden ders çıkaranlar olurda bu işi makul ve resmi olarak yapanlarla çalışırlar..

 • Senem Gündüz
  Senem Gündüz 28 Ocak 2014, 23:53

  Makale gerçekten dikkatle okunmalı teşekkür ederim.
  gerçekten çok dikkat edilmesi bir konu bende web sitem için geçen haftalarda bir kaç firmadan teklif aldım,bir tanesi bana 1.sayfada çıkınca ödeme yapacaksınız dedi makul geldi banada anlaşmayı yapmak için sözleşme gönderdiler sözleşmede 3 aylık sürede sonra aylık 150 tl vereceğim diye madde var tabii kabul etmedim nedir bu madde diye sorduğumda bana işte kalıcı olması için ayda bu kadar ödemeniz lazım filan gibi saçmalıklar sundu bende imzalamadım iş kaldı.
  Ben ödeyeceğim SEO ücreti ve aylık 150 tl yi adwords reklamı versem zaten 1. günden itibaren legal bir şekilde 1. sayfada çıkarım..:)

Ön Ödemesiz Seo Sistemlerine Dikkat için Cevap Yaz