SEO Fiyat Hesaplama

Nisan 2010 Pagerank Güncellemesi

Nisanın 3'ü itibariyle Pagerank beklenen 2010 pagerank güncellemesi gerçekleşmiş bulunmaktadır. Bu güncelleştirme ile seohocasi.com ilk kez pagerank güncellemesine tabi tutularak Pr 1 değerini almıştır. seohocasi.com'un bu gelişmi göz önünde bulundurulduğunda bir sonraki güncelleme de Pr 3 olması düşünülmektedir. Tüm webmaster arkadaşlara yeni pagerank güncellemesi hayırlı olsun.

SEO Hocası
SEO Hocası
3 Nisan 2010

Nisan 2010 Pagerank Güncellemesi için Yorumlar

 • Güçlü Öztunç
  Güçlü öztunç 26 Ekim 2012, 12:24

  Selam arkadaşlar benim anlam veremdiğim 4 aylık bir site pr 4 puanı var ve site içeriği saçma sapan taglarla dolu bu nasıl bir iştir anlayamadım? Bu siteyi ilk defa ziyaret ettim yorumlarınızı biraz okudum kaliteli bir siteye benziyor. Bu arada herkesin kurban bayramını kutlarım mutlu ve sağlıklı günlder dilerim. Kaan bey size bir sorun olacaktı, yukarıda ki yorumda pr değerine önem vermeyin demişsiniz fakat bildiğim kadarı ile pr değeriniz ne kadar yüksek olur ise google sayfa indexleme hızını o kadar hızlı yapıyor. Yani pr önemli hemde çok önemli diyorum, fakat dediğiniz gibi pr ye harcayacağımız zamanı neden olmadı, niye 1 puan verdi, bu adaletsizlik gibi zaman kaybı yerine farklı çalışmalara zaman ayırmak gerekiyor. Bu google yapacak birşey yok 🙂 saygılarımla.

 • emrah eren
  Emrah Eren 30 Kasım 2010, 11:38

  2010 nun kasımı bitti daha olcak :S ne zaman olcak yaa bıktım 0 görmekten :S

 • Ali
  Ali 7 Ekim 2010, 19:10

  Pagerank güncellemelerini pek kafaya takmayınız. Sadece link satarken önemli. Birçok site var pagerank değeri olmayıp ta yüzbinlerce ziyaretçisi olan. Pagerank görsellikten başka bir şey değildir.

 • Doğcan Soyadı
  Doğcan Soyadı 15 Eylül 2010, 09:35

  Benim sitemde 1 aylıkken Pr.si 1 di , Nisanda PR 3 oldu. Diğer Google güncellemesi 11. ayda değilmi?

 • Kanaat Tüfekçioğlu
  Kanaat Tüfekçioğlu 14 Ağustos 2010, 07:55

  Selam umarım olur henüz olmamış daha hayırlısı olsun diliyorum bol kazançlar 🙂

 • Kadir Anıl Hopacı
  Kadir Anıl Hopacı 5 Nisan 2010, 10:47

  Kaan Bey kusuruma bakmayın lütfen Pr 2 gelince çok sinirlenmiştim. Birbirinin aynı forum siteleri bile Pr 4 – 5 ten aşağı gelmemiş. Pr dağıtımının adaletsiz olduğu muhakkak. Açıkçası Pr 1 sitenize layık bir puanlama değil. Ayrıca site tasarımınızı 40 yıl uğraşsam beceremezdim… Yorumumu sitede görünce şaşırdım bu da sizin ne kadar komplekssiz olduğunuzun göstergesi…

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 5 Nisan 2010, 20:56

   Est. Pelin Hanım. Pageranka fazla değer vermemenizi öneririm. Sonuçta önemli olan ziyaretçilerin bilgilerimizden ne kada faydalandığıdır. Site tasarımı özenle seçilmiş ve düzenlenmiştir. Güzel sözleriniz için çok teşekkürler.

 • Osman Yasin Şerbetçi
  Osman Yasin şerbetçi 4 Nisan 2010, 12:28

  Sitenizi yakından takip ediyorum. Google ın böyle mantıksız pr güncellemeleri oluyor işte daha 1 aylık siteye pr3 veriyor.Kaliteli ve özgün içeirk olan sitelere pr1. Kaan hocam bence kafanıza takmayın gayet başarılısınız..Eleştiriler var ama benim gözümde 10 numara SEOı cu aynı zamanda 10 numara adamsın. 😉 Umarım en kısa sürede google sıralamasında hak ettiğin yeri alırsın…

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 4 Nisan 2010, 12:42

   Fırat Ekinci, öncelikle bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. evet pagerank değerini ben pek önemsemiyorum, hem SEO üzerindeki etkisi hem de daha çok ticari bir vasıf taşıması dolayısıyla. Hakkımda söylediğiniz bu güzel cümlelere layık olabiliyorsam ne mutlu bana. Teşekkürler.

 • Egehan Kurtan
  Egehan Kurtan 4 Nisan 2010, 12:03

  Pelin hanım, 5 tane backlinkim var ve PR 4’üm açıklayıcı oldu sanırsam. Backlink’in etkisi olabilir ama daha önemli bir şey var İÇERİK.

  Kaan Bey’in ne gibi başarılara imza attığını biliyoruz.

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 4 Nisan 2010, 12:06

   Teşekkürler Arslan. Gerçekten içeriğin özgün kaliteli ve fazla sayıda olması da pagerankı etkileyen önemli unsurlardan bir tanesidir.

 • Görkem Sakaryalı
  Görkem Sakaryalı 4 Nisan 2010, 00:08

  115 Gün yeni sayılmaz ayrıca SEOhocasi.com’un 48 Baclinki var…
  76 Günlük sitem sadece 9 Backlinkle PR 2 oldu… Berbat durumdayım…
  Bu yorumuda sitene koymayacağını biliyorum. Sen oku yeter ayrıca SEO hocalığınıda bırak…

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 4 Nisan 2010, 01:06

   Pelin hanım, öncelikle sitemize yorum yaparak katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Pagerank, sadece backlinke bağlı bir kriter değildir. Site içi ve site dışı pek çok kritere bağlıdır. Aynı zamanda bu kriterlerde, site oldukça verimli olsa da, google sitenin pagerank geliştirme yapıyor düşüncesine kapıldığı zaman, pagerank filtresine alarak (google bomb) pek ilerleme kaydetmez, hatta sitenizin pagerankının düşmesine de yol açabilir.
   Bunun dışında, yorumu niye yayınlamayayım. “Benim bir hatam varsa bu mutlaka eleştirilmelidir ki, bunu farklı bir gözle görerek düzelteyim. Eleştirilmeyi isterim, çünkü eleştirilecek hiçbir yanımın olmasını istemem.” Kaan Gülten

 • Bayar Ciddi
  Bayar Ciddi 3 Nisan 2010, 20:33

  Yeni bir site olduğundan dolayı pr1 olmuştur. Fazla backlink alınmadığındandir o da böyle kaliteli bir site çok daha fazlasını hakediyor. Hayırlı olsun..

 • Taner
  Taner 3 Nisan 2010, 17:45

  Hocam ben senin siten için en az pr 5 bekliyordum.Pr 1 de iyidir hayırlısı olsun.

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 3 Nisan 2010, 19:50

   Teşekkürler bu değeri layık gördüğünüz için. inş. bir sonraki güncellemede Pr 5 i görürürz.

Nisan 2010 Pagerank Güncellemesi için Cevap Yaz