SEO Fiyat Hesaplama

Kurumsal SEO Nasıl Yapılmalıdır?

Kurumsal firmaların en çok dikkat ettiği hususlar arasında, markalarına zarar verecek veya sitelerinde oluşacak herhangi bir olumsuzluk sonucunda negatif etki yaratacak hiçbir şey istemiyorlar. Bu yüzden birçok kurumsal firmanın tercih ettiği alanlardandır. Binlerce liranızı reklam vererek sadece belli bir zaman diliminde yayınlayarak oradan müşteri kazanmaya çalışmak hiç mantıklı gelmiyor. Google tabanlı çalışan SEO firmaları, uzmanları sayesinde artık firmalarınızı üst sıralarda ve yepyeni müşterilerle tanışma imkanını yakalaya bilirsiniz. SEO çalışması yapılan bir site de doğal artış olacağı için Arama Motoru Optimizasyonu bakımından direk olarak müşteri kitlesine ulaşa bilecek ve bu sayede rakiplerine her gün yeni farklar atabilecek kapasiteye siz de sahip olabilirsiniz.Kurumsal kimlik her zaman bir firma için vazgeçilmezler arasında bulunmaktadır. Bu yüzden SEO çalışmalarını yaptıracağınız kişiler ya da kuruşlar da kurumsal kimliğinize yani en önemli markanıza asla zarar vermemelidir. Sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımak için backlink çalışması yapan SEO Uzmanları sırf üst sıralarda olsun diye binlerce zararlı backlink alabilirsiniz. Bu durum da firmanızın sitesi üst sıralara çıksa dahi kurumsal kimlik zarar görmüş olacaktır. Birçok kişi teknik hatalar yaparak kurumsal kimliklere zarar verebiliyor. Kurumsal SEO’nun farkları ise periyodik olarak sürekli ve düzenli yapılan çalışmalar neticesinde, kurumsal kimliğinizi ön plana çıkartır ve asla zarar verecek çalışmalardan kaçınmaktadır.

Kurumsal SEO alanında hizmet veren kurum ve kişilerin dikkat etmesi gereken, en önemli şeyler arasında 1. Sıra ve hedef belirlediğiniz kelimeleri çok iyi analiz edebilmekten geçmektedir. Yıllarca aynı yerde olan sağlam bir siteyi geçmek, elbette zor olacaktır fakat hiçbir zaman başarılamaz değildir. Bu yüzden SEO uzmanları artık farklı yöntemler ile hedef kelimelerinize daha yakın çalışmalar yaparak, aynı yerlere ve müşterilere sahip olabilirsiniz. Örnek verirsek eğer; “İzmir otelleri” aranma hacmi oldukça yüksek olduğu için biraz daha farklı yöntemle, aslında kelime cambazlığı yaparak firmanıza müşteri veya ziyaretçi sağlaya bilirsiniz. Örnek; “ Uygun İzmir otelleri”, “ Ucuz İzmir Otelleri” gibi kelimeler üzerinde çalışa bilir, ziyaretçi trafiğinizi arttıra bilirsiniz.

Kurumsal SEO Nasıl Yapılmadır? sorusuna açık bir şekilde, yazımızda cevabınızı bulabilirsiniz.

SEO Hocası
SEO Hocası
8 Ocak 2013

Kurumsal SEO Nasıl Yapılmalıdır? için Yorumlar

 • Mütesir Armutcu
  Mütesir Armutcu 21 Kasım 2014, 15:19

  Paylaşım için Teşekkürler SEO konusunda uzmanlaşmak kaç yılımı alır veya ne kadar zaman sürdürmeliyim

 • Ali Bakar
  Ali Bakar 12 Şubat 2013, 02:07

  Güzel Makale Olmuş Elinize Sağlık , Hocam yalnız merak ettiğim bir konu var e- ticaret siteleri arasında yapılan xml alışverisinin SEOya olumlu veya olumsuz etkileri hakkındaki görüşünüzü merak ediyorum.

 • Selimcan Ceran
  Selimcan Ceran 10 Ocak 2013, 01:27

  Teşekkür ederim Hakan Bey açıklayıcı ve aydınlatıcı bir makale olmuş elinize sağlık. Web tasarım firmasının da google da “web tasarım” kelimesinde çıkması da çok zordur. Çünkü ilk sayfada bulunan web sitelerinin domain yaşları en az 3-4 ve hepsinin dmoz kaydı bulunmakta. Web tasarım kelimesi yerine web tasarım hizmeti, web tasarım hizmetleri veya web sitesi tasarımı gibi kelime öbeklerinde çalışılabilir…

Kurumsal SEO Nasıl Yapılmalıdır? için Cevap Yaz