Google’dan Yavaş Sitelere Darbe!

Google’ın web sitelerini kullanıcı odaklı geliştirmeye teşvik eden algoritmik yapısını bilmeyen yoktur. Kullanıcılarla daha fazla etkileşim kuran, daha iyi hizmet ve servisler sunan web siteleri SEO açısından öncelikli hale gelmektedirler.
Geçtiğimiz aylarda “Mobile Friendly” algoritması ile mobil görünüm için uyarlanmış web sitelerini “mobil uyumlu” ibaresiyle mobil aramalarda göstermeye başladığını biliyoruz. Bu yönde mobil odaklı bir takım bazı yeni adımlar atmaya başladığını söyleyebiliriz.

“Slow to Load” ibaresi geliyor.

Google mobil erişimde, hızları optimize edilmemiş web sitelerini “yavaş yüklenir” ibaresiyle göstererek kullanıcıların tercihlerinde etkili olacak ikinci bir özelliği yayına alma hazırlığında.
Google internet üzerindeki gezintilerin trafiğini arttırmak için birçok geliştirme ve yatırım yapıyor. Bu gelişmelerden sonuncusu ise Google AMP yani hızlandırılmış sayfalar ile geldi.

Google AMP Nedir ?

Google AMP, mobil cihazlar için Google tarafından geliştirilen özel olarak tasarlanmış framework çalışması diyebiliriz. Bu sayede Google minimum yüklenme ile web sayfalarını hızlıca kullanıcılara gösterebilmektedir. Bu sayede yavaş internet bağlantısının olduğu durumlarda bile hızlıca gezinmek mümkün olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması Tanıtıldı başlıklı makalemizde algoritma güncellemesi ve google penguen algoritması hakkında bilgiler verilmektedir.

Google’dan Yavaş Sitelere Darbe! için yorum yapabilirsiniz. (1)

  • Emrah binici

    Bu google’ın düşünmediği birşey var mıdır acaba ne kadar komplike oluşum tamamen tüketici odaklı bence yerinde bir uygulama olmuş


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE