SEO Fiyat Hesaplama

Google Yıldızlı Sonuçlar

Google hedeflediği kişisel arama politikasına her yeni çalışmasında biraz daha yaklaşmaktadır. Gün içerisinde yaptığı bir yenilik olan yıldızlı arama sonuçları da bunlardan bir tanesi.

Beğendiğiniz ve sürekli takip ettiğiniz siteleri Google Bookmark ile imlemişseniz. Google artık aramalarda kişisel tercihleri daha ön plana çıkarmak için bu imlenen siteleri öncelikli olarak gösterecektir.

Bir siteyi imlerken eklediğiniz etiketlerde arama yapıldığı zaman o site arama sonuçlarında özel bir başlık ile size sunulacaktır.

Örneğin, SEO etiketiyle imlenen seohocasi.com sitesi, bu etiket ile arama yapıldığı zaman yukarıda yer alan resimdeki gibi kullanıcıya gösterilmektedir.

Google Bookmark Ekle

SEO Hocası
SEO Hocası
3 Mart 2010

Google Yıldızlı Sonuçlar için Yorumlar

 • Benek Şahingöz
  Benek şahingöz 7 Nisan 2012, 01:48

  kaan bey sizden bişi rica ediyorum sadece benim siteme kabataslak bi bakarmısınız acaba cok hatalarım varmı sitem google de 1 sayfada ne yaptıysam 7 sıradan yukarı cıkmıor tema deıstım sıfır tema koydum sızden backlınk paketı aldım gold olandan her gun ozgun ıcerık yazıorm kendı elımle kopya yapıstır asla yok bazı hataları duzelttım ama neden yenı cıkamıyor cok hatalarım varsa bana sölermısınız burdan rica etsem saygılar sevgiler kolay gelsin kaan gülten site adı

 • Erkan
  Erkan 7 Ekim 2010, 19:28

  Kişisel SEO olayı doğrudur. Ancak bir kullanıcı o siteyi bookmark’a almışsa Google bunu bilir ve artı puan verir. Bu yüzden her webmaster kendi sitesini yıldızlamalı ve yıldızlatmalıdır.

 • Esma Ece Derya
  Esma Ece Derya 4 Mart 2010, 08:57

  Bahsetmiş olduğunuz özellik kişisel SEOdur. Bu aramayı ben yaptığım zaman sizin siteyi göremeyeceğim ilk sırada.
  Ayrıca Google reader’a ekelenen bir içerik arama motorlarında ön planda çıkmaktadır. Anlatmış olduğunuz gibi.
  Birde Arama sonuçlarında çıkan sonuçlardan birini beğendiğimiz taktirde bu site yine bizim aramlarımızda ön planda olmaktadır… Bu yöntemler kişisel bazlı olup a şahsını ilgilendirmektedir. Bir topluluğa hitap etmemektedir….

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 4 Mart 2010, 13:17

   Evet namso-01 bizim de belirttiğimiz budur. Google artık kişisel sonuçlara daha önem vermektedir ve bununla ilgili olarak bu özelliği de ilave etmiştir.

Google Yıldızlı Sonuçlar için Cevap Yaz