SEO Fiyat Hesaplama

Google Yeniden Değerlendirme

Web siteniz arama sonuçlarından bir anda kaybolduysa, hak ettiğiniz yerde olmadığınızı düşünüyorsanız ve Google kalite kurallarına ( https://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769&hl=tr )uyduğunu düşünüyorsanız web siteniz için tekrar değerlendirme yapabilirsiniz.

Sitenizde oluşan hosting kesintileri, adınıza yapılan çöp backlink çalışmaları, adınıza eklenen hacklinklere ve diğer her türlü yanlış anlamaya karşı Google’a bildirim yapabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten direk Google editörleri ile bağlantı kurabilir ve durumu anlatabilirsiniz.
https://www.google.com/webmasters/tools/reconsideration?hl=tr

Tekrar değerlendirme yaparken önemli bir nokta var. Olayı samimi ve içten bir dille anlatmanız gerekiyor. Tamamen doğru şekilde anlattığınız takdirde editörler sitenizi inceleyip gerekli düzenlemeleri Google’da gerçekleştirecek. Bir web sitesi için tekrar değerlendirme formu yolladığınızda, ortalama 1 hafta içerisinde sonuç bulmaktadır. Aynı zamanda sizden kaynaklı bir sorun varsa bu sorunu çözdükten sonra başvuruda bulunmanız samimiyetinizi de gösterecektir. Bu sorunu düzelttiğinizi de bildirimde belirtmeniz faydalı olur.

SEO Hocası
SEO Hocası
27 Nisan 2011

Google Yeniden Değerlendirme için Yorumlar

 • Bedriye Seray Baydar
  Bedriye Seray Baydar 6 Ocak 2015, 13:04

  Merhaba,
  Başıma öyle birşey geldi ki 7 tane wesitem vardı. Bunlardan sadece biri webmaster toolsa kayıtlıydı. Bu siteler arasında az da olsa hepsinden birbirine link vardı yaklaşık 1-2 yıldır bu şekilde devam ediyordu ve sitelerimin google aramalarındaki konumları da oldukça iyidi 15 gün önce diğer sitelerimi de aynı google hesabından webmaster toolsa ekledim ve şimdi tüm sitelerim aramalarda kayboldu. 7 sitem de gitti. bu sitelrden link alıp verdiğim ama webmaster toolsa sonra eklerim dediğim diğer sitelerde ise bir sorun yok. Bu durumdan nasıl kurtulurum. Ne yapmalıyım.

 • mehmet saglam
  Mehmet Saglam 16 Temmuz 2014, 03:33

  yeniden değerlendirme formunu bulamıyorum.lütfen linki gönderir misiniz?
  Ayrıca konu benim aradığım bir konu.Linki gönderirseniz çok memnun kalırım.Teşekkürler

 • Halil Velioğlu
  Halil Velioğlu 15 Temmuz 2014, 01:06

  Merhaba değerli hocam,

  Bana doğal olmayan backlink tarzında bir mail geldi ve MANUEL İŞLEM ile ceza verildiğini söylediler. Bende bağlantı reddetme aracını kullanarak yaklaşık 375 site den 300 tanesini domain:siteisminiz.com şeklinde txt dosyasına hazırlayarak ilgili yere ekledikten sonra yeniden değerlendirme talebinde bulundum.

  Sormak istediğim acaba işlemleri doğru mu yaptım ve olumlu yanıt alabilirmiyim?

  Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

 • Balın Mumcu
  Balın Mumcu 7 Ekim 2013, 14:18

  kaan hocam 4 ekim güncellemesinde ana sayfa 1 sırada olan sitem şu anda 5.6 sayfalarda alt sayfalarda görünüyor. Çok araştırdım.

  1. Bomb girmiş olabilirim.
  2. Kelime bazlı SEO yaptığım için sorun olma ihtimali var.

  şu anda sitenin içerisindeki linklerin hepsini sildim sayfa arasındaki. Köklü bir değişim yapmadım. Wmtools kısmında bazı linkleri reddettim.

  seohocasi.com sitesini 2 günce filtreden kurtarmıştınız. Bana deneyimlerinizi ve ne yapabilirim bir yol gösterebilirmisiniz?

  “adana evden eve nakliyat”
  “adana evden eve taşımacılık”
  adanalevdenevenakliyat.com

  Toplam bağlantı sayısı
  50.699

 • Ajlan Akşamoğlu
  Ajlan Akşamoğlu 7 Ekim 2013, 14:16

  kaan hocam 4 ekim güncellemesinde ana sayfa 1 sırada olan sitem şu anda 5.6 sayfalarda alt sayfalarda görünüyor. Çok araştırdım.

  1. Bomb girmiş olabilirim.
  2. Kelime bazlı SEO yaptığım için sorun olma ihtimali var.

  şu anda sitenin içerisindeki linklerin hepsini sildim sayfa arasındaki. Köklü bir değişim yapmadım. Wmtools kısmında bazı linkleri reddettim.

  seohocasi.com sitesini 2 günce filtreden kurtarmıştınız. Bana deneyimlerinizi ve ne yapabilirim bir yol gösterebilirmisiniz?

 • Kardelen Kirezçik
  Kardelen Kirezçik 10 Eylül 2011, 03:16

  Başarılarınızın devamını dilerim. Umarım tekrar sorun yaşamam. Kolay gelsin.

 • Enes Said Aruca
  Enes Said Aruca 6 Ağustos 2011, 18:03

  selamlar ben site sahibiyim ve ben googlede seslisohbet sitelerinin en üst seviyesinde nasıl çıkabilirim..illa güzel bir SEO mu lazım..kendim yapamazmıyım nedir işin sırrı anlatırsanız SEVİNİRİM..!

 • Aslı Nur Pak
  Aslı Nur Pak 25 Mayıs 2011, 21:31

  dediğiniz şekilde 10 gün önce bi değerlendirme formu doldurdum ama herkeze yazdıklarının yazının aynısını bana da yolladılar
  yazı şu:

  Bir site sahibinden, sitesinin Google Web Yöneticisi Kuralları ile uyumunun yeniden değerlendirilmesi için istek aldık.

  Sitenizi inceledik ve sitenizin Google’daki sıralamasını değiştirecek, webspam ekibi tarafından el ile yapılmış bir işlem bulamadık. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sıralama sorununun webspam ekibinin el ile yaptığı bir işlemle ilgisi olmadığından siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanıza gerek yoktur.

  Elbette, sitenizin sıralamasını etkileyen başka sorunlar olabilir. Google’ın bilgisayarları, arama sonuçlarımızın sıralamasını algoritmalar olarak bilinen bir formüller dizisi ile belirler. Her yıl arama algoritmalarımızda yüzlerce değişiklik yaparız ve sayfaları sıralarken 200’den fazla farklı sinyalden yararlanırız. Algoritmalarımız ve Web (sizin sayfanız dahil) değiştikçe, kullanıcılarımıza en iyi sonuçları sunmak için güncellemeler yaptığımızdan sıralamada bazı dalgalanmalar oluşabilir.

  Sıralamada bir değişiklikle karşılaştıysanız ve bunun basit bir algoritma değişikliğinin ötesinde olduğundan şüphelendiyseniz, sitenizin içeriği, içerik yönetim sistemi veya sunucu mimarisinde yapılan önemli değişiklikler gibi başka şeyleri de olası nedenler kapsamında araştırmak isteyebilirsiniz. Örneğin sunucunuz sayfaları Googlebot’a sunmayı durdurursa veya sitenizdeki sayfalarının büyük bir bölümünün URL’lerini değiştirdiyseniz, sitenin sıralaması iyi olmayabilir. Bu makalede sitenizin aramada neden iyi bir sonuca ulaşmadığı ile ilgili diğer olası nedenlerin bir listesini bulabilirsiniz.

  Sorununuzu hala çözemiyorsanız, lütfen destek için Web Yöneticisi Yardım Forumumuza bakın.

  Saygılarımızla,

  Google Arama Kalitesi Ekibi

 • Mert Görkem Altın
  Mert Görkem Altın 5 Mayıs 2011, 15:29

  Paylaşımı ben yaptım ama teşekkürü gene kaan almış ehehe 🙂 @seslimanken domainden direk geçiş de yapılabilir. Şuanda o yöntemle ilk sayfada bir web sitem var ama çok sağlıklı bir yöntem değil.

 • Acar Oğuztan Görgüner
  Acar Oğuztan Görgüner 5 Mayıs 2011, 01:07

  Kaan Hocam Tşkler Paylaşım İcin. Hocam Rica Etsem 301 Yönlendirmesi Hakkında Db Kullanmadan yedekleri Almadan kod Olarak Direk Domainden Yönlendirme Yapıp Sandboxta Olan Domainin Yerine Geçme Hakkında Bilgi Verebilirmisiniz ?

 • Muhammer Zağlı
  Muhammer Zağlı 3 Mayıs 2011, 15:12

  Hocam Değerlendirme isteği göndermeden Önce komple db Silinirse Sandboxtan Çıkma Olasılığı Varmıdır ?

 • Mediha Burcu Fahri
  Mediha Burcu Fahri 3 Mayıs 2011, 11:39

  Kaan Bey’e ilk önce teşekkür ederim. Dediklerinizi harfiyen yaptım ve filtreden 3 – 4 günde kurtuldum.

  Başarılarınızın Devamını Dilerim.

 • Can Talaylı
  Can Talaylı 30 Nisan 2011, 13:33

  Yeniden değerlendirme ile birçok pagerank ban yemiş sitenin pagerank değerleri eski haline geldi. Eğer gerçekten haksız yere ban yemişseniz yeniden değerlendirme isteği çok mantıklı.

 • Yusuf Ozan Tüfekçioğlu
  Yusuf Ozan Tüfekçioğlu 28 Nisan 2011, 22:49

  tesekkurler süper anlatim bazi seslisiteler arama sonuclarında kayboluyor.. ve umarım başvuru yaptıgımızda 1 aydan once donerler

 • Aygün Güllüce
  Aygün Güllüce 28 Nisan 2011, 11:46

  -60 cezası hakkında güncel bir bilgi var mı ? Yoksa halen aynı sahte hit durumu geçerli midir?

 • Saadetnur Söker
  Saadetnur Söker 28 Nisan 2011, 11:02

  Sitenizin google sıralamasına bakarken yanılabilirsiniz çünkü google bilgisyarınızdaki çerezlere bakarak, daha önce google’da tıkladığınız sitelere bakarak veya google (gmail) hesabınıza o an giriş halindeyseniz onun geçmişine bakarak size ona göre sıralamalar sunuyor. yani kendi bilgisayarınızdan google’a girip kendi sitenizi yukarıda görebilirsiniz çünkü sizin o siteyi sevdiğinizi düşünüyor hep onu tıkladığınız için.. başka bilgisyarda sonuç farklı olabilir. bu yanılgıya düşmemek için benim gibi bir internet tarayıcısını (örneğin internet explorer’ı) sadece google2a bakmak amacıyla kullanabilirsiniz.. ama sitelere tıklamayın tıklarsanız yine sonuçlar değişir girilen sitelere göre…

 • Fatih
  Fatih 27 Nisan 2011, 17:31

  Merhabalar, tüm yazıları indexlenmiş olduğu halde arama sonuçlarında neredeyse hiç görüntülenmeyen sitem için yeniden değerlendirme istedim. Sorunun sitemdeki affiliate linklerini gizlemiş olduğunu düşündüğümden bunları da farklı çözümlerle halletmiştim.
  Siteyi tekrar değerlendirme isteğimden sonra, sorun bir kaç gün düzelir gibi olup tekrar ortaya çıktı. Bu olay bir kaç kere tekrarlandı. Ve en son bir kaç gün önce Googledan aşağıdaki gibi bir cevap aldım. Sizce sorunun asıl kaynağı ne olabilir? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Bir site sahibinden, sitesinin Google Web Yöneticisi Kuralları ile uyumunun yeniden değerlendirilmesi için istek aldık. Sitenizi inceledik ve sitenizin Google’daki sıralamasını değiştirecek, webspam ekibi tarafından el ile yapılmış bir işlem bulamadık. Karşılaşabileceğiniz herhangi bir sıralama sorununun webspam ekibinin el ile yaptığı bir işlemle ilgisi olmadığından siteniz için yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanıza gerek yoktur.

 • Alya Eryılmaz
  Alya Eryılmaz 27 Nisan 2011, 15:43

  Google Bomb bile spamcıları etkiledi, şu panda tr aramalarına da uygulansın, o zaman işimiz yaş.

 • Serkan
  Serkan 27 Nisan 2011, 14:43

  hocam benim bazı sitelerimde şu problem var ,sitem 16 sayfaya düştü.siteye içerik giriyorum site 16 sayfadan 2 sayfaya yani yerine geliyor.Gündüz 2 sayfada olan site gece tekrar düştü 16 sayfaya neden böyle oluyor ? Sabh tekrardan ekledim düzeldi.Her gün böyle mi yapacağız

 • İptal Dur
  İptal Dur 27 Nisan 2011, 12:49

  Merhaba hocam,

  edebiyat kelimesinde ilk 30. sıradaydım 1 hafta güncelleyemedim bir baktım edebiyat kelimesinde yokum ama alt bağlantılarda hep google da çıkıyorum. edebiyat kelimesinin kaybolmasının sebebi ne olabilir sizce ?

  yardımlarınızı bekliyorum.

  iyi çalışmalar

Google Yeniden Değerlendirme için Cevap Yaz