SEO Fiyat Hesaplama

Google Türkiye’nin En Popüler 100 Sitesini Açıkladı

Google DoubleClick AdPlanner, yeni yılın ilk ayı için yeni popüler 100 sıralama raporunu açıkladı. Türkiye sıralamasında Facebook ilk sırada yer alıyor.

Google’ın Türkiye’de arama motoru pazarının neredeyse %100′üne sahip olması nedeniyle önemli bir kaynak olan Ad Planner’da tekil ziyaretçi bakımından ilk 100 site listeleniyor. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de ilk sırayı alan Facebook’un aylık tekil ziyaretçi sayısı 16 milyon. Sizin için ilk 20 sıralamayı paylaşıyoruz.

Türkiye’nin En Popüler İlk 20 Sitesi

 

Google en popüler 100 site listesinin tamamını şuradan ziyaret edebilirsiniz.

SEO Hocası
SEO Hocası
1 Mart 2011

Google Türkiye’nin En Popüler 100 Sitesini Açıkladı için Yorumlar

 • Umut
  Umut 7 Ekim 2011, 02:52

  Listede youtube gibi bir sitenin olmaması gerçekten ilginç, birde frmtr’nin eskisi kadar popüler olmadığı günümüzde hala twitter’dan fazla tekil hiti var ve facebookvideoindir birçok deve fark atmış tebrik etmek lazım.

 • Ayşe Neslihan Uğur
  Ayşe Neslihan Uğur 12 Mart 2011, 15:32

  ilk 20 içerisinde sahibinden.com’u gg ve hepsi buradadan yukarda görmek şaşırttı açıkçası çünkü tvde reklam için bu kadar para harcayan bu iki şirketin pek fazla reklamını görmediğimiz bu şirketin gerisinde kalması şaşırtıcı

  • Can Doğan
   Can Doğan 12 Mart 2011, 15:40

   Google’ın bu verileri televizyon reklamlarına göre ölçülmüyor. Google’daki ziyaretçi istatistiklerine göre belirleniyor. Bence Sahibinden.com çok başarılı bir yol çizdi ve yolunada devam ediyor. Örnek bir projedir.

 • Elif Beyza Toğan
  Elif Beyza Toğan 10 Mart 2011, 12:17

  Listede gerçekten şaşırtıcı siteler var. Mesela biri bana bu facebookvideoindir.gen.tr video-klipleri.org cizgifilmseyret.com sitelerini açıklayabilir mi ?

 • Edip Mardanlou
  Edip Mardanlou 4 Mart 2011, 19:37

  bu sıteler gercekten cok güzel hocam SEO hocası olarak bu tur bilgiler için tesekkur ederiz

 • Nuhaydar Bilgit
  Nuhaydar Bilgit 3 Mart 2011, 16:02

  yanlış anlamayın ama ben hatta s,izin attınız bloglardan kopya alıyorum sayenizde yapıştırıp atıyorum iyimi yapıyorum bilmiyorum kızmayın lütfenn

 • İlknur Bural
  Ilknur Bural 1 Mart 2011, 23:35

  SEOdan dolayı bu kadar büyüdüğünü sanmıyorum.Sitenin SEO puanı 71.Facebook gibi aklını çalıştırmış adam bence.Facebook nasıl insanların kişi listesindekileri çağırmasını sağlayan sistemi yaptıysa.Bu sitede her video indirmek isteyen kişiyi gönüllü editör gibi kullanıp indirmek istedikleri videoyu siteye eklettirmiş oldu.

 • Can Doğan
  Can Doğan 1 Mart 2011, 23:29

  @Alihan, vakitli bir zamanda isteğinizi makaleye dökeceğim ilginiz için teşekkür ederim. Şuanda başarı hikayeleri adlı bir yazı dizisi üzerinde çalışmaktayım. Sanırım buradaki bilgilerde tatmin edici olacaktır.

 • Gizemnur Çağan
  Gizemnur çağan 1 Mart 2011, 21:43

  facebookvideoindir.gen.tr kendi dalinda isim yapti, cizgifilmseyret.com ise kendi dalının tartışımasız bir numarası verilere göre. Peki bizi ilgilendiren kısımları SEO daki başarıları. Bence böyle siteleri inceleyerek makale seklinde bizle paylasmalisiniz. Cünkü onlar bize en yakın kişilerden bizlerden birilerinin cikardigi siteler. Milyon dolarlık sirketleri yok. Umarım demek istedigimi anlatabilmisimdir.

 • Aykut Geboloğlu
  Aykut Geboloğlu 1 Mart 2011, 18:28

  Liste neye göre? Alexamı,google aramalarımı, hit mi?

  Aşşagıdaki siteler baya şaşırttı beni.Çok basit siteler ama sıralamada yer almışlar.

  facebookvideoindir.gen.tr

  video-klipleri.org

  • Can Doğan
   Can Doğan 1 Mart 2011, 18:50

   @Bilal, Liste DoubleClick AdPlanner servisiyle hazırlanmakta, dünya genelinde ülkelerin tıklanma, ziyaret gibi verilerini analiz ederek hazırlanıyor.

   Demek ki bazen basit ama amacını yerine getirmiş projelerde amacına ulaşabiliyor. Örnek olması gerekir bence bu sitelerin başarısı.

 • Murat Sinan Örge
  Murat Sinan örge 1 Mart 2011, 17:32

  Listede gerçekten şaşırtıcı siteler var. Mesela biri bana bu facebookvideoindir.gen.tr video-klipleri.org cizgifilmseyret.com sitelerini açıklayabilir mi ?

  • Can Doğan
   Can Doğan 1 Mart 2011, 17:55

   @Alihan, evet listede şaşırtıcı siteler var ancak alexa değerlerini analiz ettiğimde hepsi kendi sınıfında ziyaretçisi olan siteler. Zaten bu liste tıklama oranları ve ziyaretçi istatistiklerine dayanarak oluşturulan bir liste.

 • Hamıd Ayanoglu
  Hamıd Ayanoglu 1 Mart 2011, 15:04

  blogcu ve izlesene ilk 10’a girmiş helal olsun valla adamalr yaptıkları yatırım karşılığını fazla fazla alıyolar

 • Serhat Morkoç
  Serhat Morkoç 1 Mart 2011, 13:07

  donanimhaber in kurulduğu zamanları bilirim o zamanları 8k şeklinde uzantılı domaindi vay be nerden nereye.

 • Ümran Geçkin
  ümran Geçkin 1 Mart 2011, 13:06

  şaka gibi yaa, konuyla çok alakalı değil ama listedeki facebookvideoindir.gen.tr sitesinin 2 milyon hiti var ve video öncesi adsense reklamı kullanıyor

 • Mert Ak
  Mert Ak 1 Mart 2011, 10:09

  Listede bir kaç site var öyle akasız duduyor ki, ilk bine bile girmesini beklemeyeceğiniz web 1.0 döneminden kalma siteler bazıları… hayret gerçekten, nasıl oluyor anlamadım, hileli SEO yöntemleri felan mı acaba…

Google Türkiye’nin En Popüler 100 Sitesini Açıkladı için Cevap Yaz