Google Trends ve SEO

Bilindiği üzere Google Trends hizmeti Google üzerinden yapılan aramalarda hangi kelime hangi coğrafik bölgede hangi dillerde ne kadar aranmış gibi istatistikleri oran olarak bizlere sunuyor. Genelde iki veya daha fazla kelimeyi birbiri ile karşılaştırarak aranma hacim oranlarına ulaşabiliyoruz. Bu istatistikler sayesinde birçok kişi yeni siteler açıp kendilerine yeni yollar çiziyorlar. SEO Uzmanları ve SEO ile ilgilenen herkes için Google Trends çok iyi bir hizmet.

Peki Google Trends kelimelerin aranma hacimlerini belirlemede hangi sitelerden yararlanıyor diye hiç merak ettiniz mi? İşte Google Trends’in kelimelerin aranma hacimlerini belirlediği ve SEO için bize yol gösterdiği sitelerin listesini seohocasi.com farkı ile sizlerle paylaşıyoruz…

Not: Kendi sitenizin Google Trends verilerine dahil olup olmadığına sizinle paylaştığımız listede arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz SEO Analiz Hizmeti Yayında başlıklı makalemizde analiz, Danışmanlık ve hizmet hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Trends ve SEO için yorum yapabilirsiniz. (5)

 • Safa Ahmet Kargın

  Google trends gerçekten başarılı bir hizmetmiş. Paylaşım için teşekkürler.

 • Fadik Üçtaş

  Google trends i ilk defa burada öğrendim.Hazine bulmuş gibi oldum teşekkürler, başarılar..

 • Sinan

  Google Trends önemli bir uygulama. Sadece sunduğu istatiki veriler için değil sitemizin analizi açısından da önemli. Yararlı bir makale olmuş. Teşekkürler SEOHocasi.

 • Emre

  Benimkinden de yararlanıyormuş, şu mantık peki doğru mudur? Yararlanıyorsa google ın gözünde değerliyiz?

 • Melis Ezgi Korkmazcan

  Google trends SEO geliştirmelerinde benimde sıkça kullandığım bir servis. Yazı için teşekkürler Can 🙂


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE