SEO Fiyat Hesaplama

Google Panda 4.2 Güncellemesi: Cezadan Kurtulmak için Son Şans!

Google'ın en son «Panda» güncellemesi 25 Eylül 2014 tarihinde 28.güncellemesi gerçekleşti. Bu 10 ay içerisinde Google'dan daha birçok güncelleme geldi. İçerik kalitesi, mobil uyumluluğu gibi kriterlere daha fazla önem verilmeye başlandı. Şimdi ise bir önceki haftalarda Twitter'dan "Gary Illyes" tarafından birkaç haftaya Google'dan yeni bir algoritma güncellemesi geleceğini belirtmişti.

Ve işte o Panda 4.2 Güncellemesi başladı!

Google geçen haftasonu 18 Temmuz 2015'te Panda 4.2 güncellemesine başlattı. Site sahipleri tarafından etkileşimin fazla fark etmediğini söylese de bu güncelleme henüz bitmiş değil.

Google, Panda 4.2 güncellemesinin birkaç ay süreceği belirtti. Buna göre arama motorunda değişiklikler hemen gerçekleşmeyecektir. Bu hafta için güncellemenin etkisi sadece %2-3 oldu, o da ingilizce aramalarında yaşandı.

Panda 4.2 güncellemesinde, bir öncekinde yaşanan algoritma güncellemesinde ceza alan ve henüz kurtulamayanlar için bir şanstır. Sitenize eğer Pasif SEO uygulayıp ceza aldıysanız, mutlaka bu süreç içerisinde sitenizi temizlemelisiniz. Gerek site içerisinde kopya içerikler, gerekse site dışında tüm zararlı çalışmalar tamamen yok edilmelidir. Ancak bu şekilde kurtulabilir ve kaldığınız yerden yeniden başlayabilirsiniz.

SEO Hocası
SEO Hocası
25 Temmuz 2015

Google Panda 4.2 Güncellemesi: Cezadan Kurtulmak için Son Şans! için Yorumlar

  • harun
    Harun 22 Ekim 2015, 23:05

    O kadar yaptığımız emekler çalışmalar boşa gitmişti bunun yüzünden neyse ki sonradan topladık biraz olsun üstlere çıktık kritik meseleler bunlar dikkatli olmak gerek

  • Abdullah Furkan Koçbaba
    Abdullah Furkan Koçbaba 25 Temmuz 2015, 17:32

    Bu darbeden sagolsun google tekmeyi patlattı bana boş içerik kalitesiz diye manule ceza geldi. Herkes Dikkat etsin bu uyarıya düzenlemelerii gercekleştirin yoksa bir anda siteniz aramalarda yok olabilir.

Google Panda 4.2 Güncellemesi: Cezadan Kurtulmak için Son Şans! için Cevap Yaz