Google Panda 4.2 Güncellemesi: Cezadan Kurtulmak için Son Şans!

Google'ın en son «Panda» güncellemesi 25 Eylül 2014 tarihinde 28.güncellemesi gerçekleşti. Bu 10 ay içerisinde Google'dan daha birçok güncelleme geldi. İçerik kalitesi, mobil uyumluluğu gibi kriterlere daha fazla önem verilmeye başlandı. Şimdi ise bir önceki haftalarda Twitter'dan "Gary Illyes" tarafından birkaç haftaya Google'dan yeni bir algoritma güncellemesi geleceğini belirtmişti.

Ve işte o Panda 4.2 Güncellemesi başladı!

Google geçen haftasonu 18 Temmuz 2015'te Panda 4.2 güncellemesine başlattı. Site sahipleri tarafından etkileşimin fazla fark etmediğini söylese de bu güncelleme henüz bitmiş değil.

Google, Panda 4.2 güncellemesinin birkaç ay süreceği belirtti. Buna göre arama motorunda değişiklikler hemen gerçekleşmeyecektir. Bu hafta için güncellemenin etkisi sadece %2-3 oldu, o da ingilizce aramalarında yaşandı.

Panda 4.2 güncellemesinde, bir öncekinde yaşanan algoritma güncellemesinde ceza alan ve henüz kurtulamayanlar için bir şanstır. Sitenize eğer Pasif SEO uygulayıp ceza aldıysanız, mutlaka bu süreç içerisinde sitenizi temizlemelisiniz. Gerek site içerisinde kopya içerikler, gerekse site dışında tüm zararlı çalışmalar tamamen yok edilmelidir. Ancak bu şekilde kurtulabilir ve kaldığınız yerden yeniden başlayabilirsiniz.

25 Temmuz 2015, 14:26
SEO Hocası