Google Chrome SEO Eklentileri

Crome; hızı ile ve diğer tüm kullanışlı özellikleri ile birlikte tüm dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı olma özelliğini taşımaktadır. Bir SEO uzmanı için web tarayıcısı üzerinde ki eklentiler anlık değişimleri gözlemleyebilmek adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Birçok SEO uzmanı için Google Crome eklentileri oldukça önemlidir. Eklentiler arasında en çok ilgi çekenler;

En Etkili 10 Google Crome SEO Eklentisi

 1. Mozbar; Herhangi bir siteye ait olan arama sonuçlarında ya da tarayıcı ekranında yer alan SEO değerlerini gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır.
 2. Check My Link; Linkler SEO uzmanları için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu eklenti de web sayfası üzerinde yer alan linklerin doğru çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmeye yaramaktadır.
 3. Redirect Path Checker; 301, 302, 404 ve 505 http kodlarına uygun bir şekilde yönlendirilmiş olan sayfanın içerisindeki linklerin listelenmesi görevini yapmaktadır.
 4. Web Devoloper; Web sitesinin daha hızlı bir şekilde kullanılabilmesi adına yüklenmesi gereken eklentiler arasında yer almaktadır. Ropup gibi ek kodlamaları durdurmak için de kullanabilirsiniz.
 5. SEO For Crome; Bir sitenin SEO’ya uygun olup olmadığını denetleyen ve de sonuçları liste halinde sunan en etkili eklentiler arasında yer almaktadır.
 6. Shareaholic For Crome; Hazırlanmış olan web sitesinde paylaş butonunun yer almadığı durumlarda sosyal paylaşım platformlarına ait olan linkleri web sitenizde kullanmanızı sağlamaktadır.
 7. Wordtracker Scout; Bir web sitesinde bulunan kelime yoğunluğunu belirlemek adına kullanılabilir. Kelime bazlı yapılacak olan analizler için en etkin eklentiler arasında yer almaktadır.
 8. SEO Quake; Alexa sıralaması, Google arama motorunda indekslenmiş olan sayfa sayısı ve Pagerank değerlerinin bulunması için gerekli olan bir eklentidir.
 9. Fat Rank; Herhangi bir arama da sitenizin kaçıncı sırada yer alığının belirlenmesine yarayan eklentidir.
 10. Source Kit; Crome üzerinde kelime editörü görevindedir. Web sitesi içerisinde anlık olarak kodların düzenlemesini sağlamaktadır.

http://smallSEOtools.com/plagiarism-checker/ alınan sonuçlara göre;

Results:100% Unique Content

100de 100 ÖZGÜNDÜR!

Bir önceki yazımız olan Google Gibi Getir Nedir? başlıklı makalemizde google gibi getir erişilemeyen sayfa, google gibi getir hata ve google gibi getir ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

Google Chrome SEO Eklentileri için yorum yapabilirsiniz. (9)

 • Kerem Can Sentürk

  SEO For Chrome eklentisinin linkini paylaşabilir misiniz? bu şekilde aradığımda tam bir sonuç ile karşılaşamadım. Teşekkürler

 • cemal

  ellerinize sağlık bütün eklentileri yükledim hepsi çok hoşuma gitti fakat SEO quake google aramalarında reklam çıkarmasa daha güzel olabilir

 • Burak Turalı

  Bir çoğu benimde bildiğim eklentiler fakat aralarında bilmediklerimde varmış.Makale gerçekten yararlı olmuş.Teşekkür ederim

 • Parla Baran

  Güzel eklentiler bazılarını kullanıyorum oldukça faydalı, webmasterlarin elinin altında bu tür araçların daima bulunması gerekiyor, hocam bu arada başlık ve makale içerisinde Crome olarak yazılmış, Chrome olması gerekiyor.

 • Nurfer Uçma

  Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim takipteyiz.. irde bir sorum olacak bazı wp eklentileri nedeniyle spam yiyen konular ve hatta kople spam yiyen siteler oluyomuş doğru mu ?

 • eca kombi servisi

  Çok güzel eklentiler Check My Link özellikle kullandım çok kullanışlı ve çok rahat bir şekilde kolay ve pratik teşekkür ederim

 • Özgür Yerlikaya

  Teşekkürler. Güzel ve faydalı bir yazı olmuş. SEO For Chrome eklentisini kullanmaya başladım. Gayet Başarılı

 • Merih

  bu eklentiler sayesinde gerçekten zamandan çok daha fazla tasarruf edebiliriz, gerçekten çok faydalı bir makale olmuş teşekkürler…

 • ismail dönmez

  Birkaç tanesini biliyordum işe yarak eklentiler SEO Quake en çok hoşuma giden durmadan analiz sitelerine girmemi engelledi.


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE