SEO Fiyat Hesaplama

Google Chrome SEO Eklentileri

Crome; hızı ile ve diğer tüm kullanışlı özellikleri ile birlikte tüm dünyada en çok kullanılan web tarayıcısı olma özelliğini taşımaktadır. Bir SEO uzmanı için web tarayıcısı üzerinde ki eklentiler anlık değişimleri gözlemleyebilmek adına oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Birçok SEO uzmanı için Google Crome eklentileri oldukça önemlidir. Eklentiler arasında en çok ilgi çekenler;

En Etkili 10 Google Crome SEO Eklentisi

 1. Mozbar; Herhangi bir siteye ait olan arama sonuçlarında ya da tarayıcı ekranında yer alan SEO değerlerini gözlemleyebilmenizi sağlamaktadır.
 2. Check My Link; Linkler SEO uzmanları için olmazsa olmazlar arasındadır. Bu eklenti de web sayfası üzerinde yer alan linklerin doğru çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmeye yaramaktadır.
 3. Redirect Path Checker; 301, 302, 404 ve 505 http kodlarına uygun bir şekilde yönlendirilmiş olan sayfanın içerisindeki linklerin listelenmesi görevini yapmaktadır.
 4. Web Devoloper; Web sitesinin daha hızlı bir şekilde kullanılabilmesi adına yüklenmesi gereken eklentiler arasında yer almaktadır. Ropup gibi ek kodlamaları durdurmak için de kullanabilirsiniz.
 5. SEO For Crome; Bir sitenin SEO’ya uygun olup olmadığını denetleyen ve de sonuçları liste halinde sunan en etkili eklentiler arasında yer almaktadır.
 6. Shareaholic For Crome; Hazırlanmış olan web sitesinde paylaş butonunun yer almadığı durumlarda sosyal paylaşım platformlarına ait olan linkleri web sitenizde kullanmanızı sağlamaktadır.
 7. Wordtracker Scout; Bir web sitesinde bulunan kelime yoğunluğunu belirlemek adına kullanılabilir. Kelime bazlı yapılacak olan analizler için en etkin eklentiler arasında yer almaktadır.
 8. SEO Quake; Alexa sıralaması, Google arama motorunda indekslenmiş olan sayfa sayısı ve Pagerank değerlerinin bulunması için gerekli olan bir eklentidir.
 9. Fat Rank; Herhangi bir arama da sitenizin kaçıncı sırada yer alığının belirlenmesine yarayan eklentidir.
 10. Source Kit; Crome üzerinde kelime editörü görevindedir. Web sitesi içerisinde anlık olarak kodların düzenlemesini sağlamaktadır.

http://smallSEOtools.com/plagiarism-checker/ alınan sonuçlara göre;

Results:100% Unique Content

100de 100 ÖZGÜNDÜR!

SEO Hocası
SEO Hocası
2 Ekim 2014

Google Chrome SEO Eklentileri için Yorumlar

 • Kerem Can Sentürk
  Kerem Can Sentürk 30 Kasım 2014, 14:42

  SEO For Chrome eklentisinin linkini paylaşabilir misiniz? bu şekilde aradığımda tam bir sonuç ile karşılaşamadım. Teşekkürler

 • cemal
  Cemal 9 Kasım 2014, 22:44

  ellerinize sağlık bütün eklentileri yükledim hepsi çok hoşuma gitti fakat SEO quake google aramalarında reklam çıkarmasa daha güzel olabilir

 • Burak Turalı
  Burak Turalı 31 Ekim 2014, 19:23

  Bir çoğu benimde bildiğim eklentiler fakat aralarında bilmediklerimde varmış.Makale gerçekten yararlı olmuş.Teşekkür ederim

 • Parla Baran
  Parla Baran 30 Ekim 2014, 06:31

  Güzel eklentiler bazılarını kullanıyorum oldukça faydalı, webmasterlarin elinin altında bu tür araçların daima bulunması gerekiyor, hocam bu arada başlık ve makale içerisinde Crome olarak yazılmış, Chrome olması gerekiyor.

 • Nurfer Uçma
  Nurfer Uçma 23 Ekim 2014, 03:43

  Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim takipteyiz.. irde bir sorum olacak bazı wp eklentileri nedeniyle spam yiyen konular ve hatta kople spam yiyen siteler oluyomuş doğru mu ?

 • eca kombi servisi
  Eca Kombi Servisi 15 Ekim 2014, 04:06

  Çok güzel eklentiler Check My Link özellikle kullandım çok kullanışlı ve çok rahat bir şekilde kolay ve pratik teşekkür ederim

 • Özgür Yerlikaya
  özgür Yerlikaya 13 Ekim 2014, 14:57

  Teşekkürler. Güzel ve faydalı bir yazı olmuş. SEO For Chrome eklentisini kullanmaya başladım. Gayet Başarılı

 • Merih
  Merih 6 Ekim 2014, 12:31

  bu eklentiler sayesinde gerçekten zamandan çok daha fazla tasarruf edebiliriz, gerçekten çok faydalı bir makale olmuş teşekkürler…

 • ismail dönmez
  Ismail Dönmez 3 Ekim 2014, 11:31

  Birkaç tanesini biliyordum işe yarak eklentiler SEO Quake en çok hoşuma giden durmadan analiz sitelerine girmemi engelledi.

Google Chrome SEO Eklentileri için Cevap Yaz