SEO Fiyat Hesaplama

Google Adsense Yeni Reklam Tasarımları

Google Adsense içerik bazlı 3 farklı boyutta olan reklamlarının tasarımını yeniledi. Google Adsense yayıncı siteleri üzerinde yapılan analiz ve testler doğrultusunda hem yayıncı hemde reklam verenler açısından daha verimli olacağı düşünülen metin düzenlemesi ve tasarımı üzerinde baya çalışmış gözüküyor. Aşağıdaki resimde gözüktüğü üzere;

728x90px boyutunda olan reklam 4 farklı satırdan oluşuyor. Her satır sırasıyla başlık,açıklama ve site adresi olarak düzenlenmiş. Benim şahsi fikrim algılamak daha kolay olmuş.

300x250 ve  336x280px boyutlarında olan reklamlarda ise başlık ve url aynı hizaya alınarak daha rahat okunur hale gelmiş.

Genel olarak yazı boyutu ve fontları üstünde de küçük oynamalar yapılıp reklam başlıkları ve açıklamaları daha net ve okunur olması sağlanmış.

Google 'ın reklam veren ve reklam yayıncılarını düşünerek daha verimli veriler elde edilebilmek adına geliştirmeler yapması sevindirici. Ve bu geliştirmelerin devamı gelecek gibi gözüküyor.

SEO Hocası
SEO Hocası
13 Ağustos 2010

Google Adsense Yeni Reklam Tasarımları için Yorumlar

 • Mustafa Ali Keskin
  Mustafa Ali Keskin 7 Ekim 2010, 18:35

  Evet ! Yeni reklam tasarımları çok başarılı olmuş. Google hem webmaterlarını, hem ziyaretçilerini hem de reklam verenlerini gerçekten düşünüyor. Şimdi daha dinamik ve daha ilgi çekici reklamlar yayımlayabiliriz.

 • Ömer Faruk Yeniev
  ömer Faruk Yeniev 14 Ağustos 2010, 05:54

  728*90* reklamları baya bir tıklama oranlarını arttıracak gibi görünüyor.
  Bu yeni reklam sistemi hiti yüksek olan sitelerde mi çıkacak, yoksa genel tüm kullanıcılar için geçermili ?

 • Murat SON
  Murat Son 13 Ağustos 2010, 18:07

  Yeni modeller gerçekten kazanç getirecektir. Göze hitap ediyor. Ve yazılar ön planda olması ayrı güzel.

Google Adsense Yeni Reklam Tasarımları için Cevap Yaz