Google’dan +1 Hamlesi

Yeniliklere doymayan Google +1‘le yeni bir servisi hayata geçirmeye başlayacak. Google  arama sonuçlarına eklediği sosyal etkileşim düğmesini web sitelerine de dahil edeceği söylentiler arasında. Şuanda bir ön kayıt formu bile mevcut. Çoğu web sitelerinde Facebook beğen düğmesine rakip olacağı tartışılırken ben bunun tam aksini düşünmekteyim.

Google arama sonuçlarına zaten sosyal birşeyler ekliyor.  +1 düğmesi arama sonuçlarındaki aranan bilgiye ve içeriğe puan verme olarak kullanılırsa istediği başarıyı elde edebilir kanısındayım ve aynı şekilde reklamlarda puanlanabilir. Puanlama yapabilmek için google hesabınız olması gerekiyor, puanlarda yine profillerle bağdaştırılarak, profillerde verilen puanlar gözükebilir. +1’den önce yakın zamanda google profil sayfalarıda güncellenmişti.

Google +1 SEO Açısından Önemi Ne Olabilir ?

SEO açısından önemi kaliteli içerik ve bilgi sunan web sitelerinde fazlasıyla etki yaratabilir. +1’deki verileri arama sonuçlarına yansıttığı anda yeni bir SEO trendi oluşabilir. Kalitesiz ve faydalık oranı düşük bilgiler puanlamada zayıf kalacağı için arama sonuçlarındaki sıralamasıda etkilenebilir. Dolayısı ile site içeriklerinizi gözden geçirmenizi yeniliklere hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim.

Makaledeki varsayım ve düşünceler bir çok otoriter sitedeki tartışmalar baz alınarak hazırlanmıştır.Kesinlik derecesi ancak +1 servisi aktif olduğunda netleşecektir.

Google +1 Sayfası inceleyebilirsiniz. Google +1 ile ilgili gelişmeleri yazının devamında güncelliyor olacağız.

Bir önceki yazımız olan Seo Hocası Yeni Logosuna Kavuştu ! başlıklı makalemizde logo yarışması, SEO hocasi logosu ve SEO logo hakkında bilgiler verilmektedir.

Google’dan +1 Hamlesi için yorum yapabilirsiniz. (12)

 • tolga

  Google firmasının yeniliklerini bekliyoruz.
  internet ortamına daha çok ağırlık vermeli ki , daha başarılı olabilsin

 • özer

  Google firmasının bu şekilde devamlı yenilikler çıkarması bu firmanın arama motorunun ne kadar kaliteli olduğunu gösteriyor.

 • kemal kıllı

  iyi günler bende blog yazarıyım blogum’un 1 aylık bir geçmişi var hergün aksatmadan belli bir konu üzerinden içerik ekliyorum size sormak istediğim böylesine yeni bir bloga şu aşamada neler tavsiye edersinizi backlink tavsiye edermisiniz ederseniz biraz izah edermisiniz ? teşekkürler

 • özer

  Google yeniliklere hiçbir zaman doymuyor. Bence bu +1 sistemini çıkarması çok güzel oldu. Böylece insanlar güzel siteleri birbirine tavsiye edebilecek.

 • Tuna

  Google +1 bugün itibaril ile aktif oldu. Tüm Google kullanıcılarına ve site sahiplerine hayırlı olsun.

 • Erdem Çağla

  İndexlenmede ziyaretçinin sadece hit göndererek ve sonuçlara tıklayarak bir katkısı olabiliyordu, bu şekilde oylama ve puan sistemine geçilirse pek çok şey altüst olabilir.

 • tek link film indir

  Bu eklenti spam yapanlar için çok kötü olacak çünkü siteyi beyenmeyenlerin elinde bir kozu olacak. Googledan güzel bir hamle çok beyendim…

 • Kemal Tolga Gülenç

  bazı şeyler kullanıcının iradesine bırakılmaması gerekir ama bakalım sonuçlar ne olacak.

 • Burçin Kübra Arikan

  Güzel bir uygulama, her kullanıcı adı için tek bir site eklenmez umarım 🙂

 • Zeynep Doğa Özgümüş

  Bence bu sıralamayı doğrudan etkilemeyebilir. Ancak hiti doğrudan etkiler. Yani kullanıcı bir arama yaparsa, ilk sıradaki siteler hiç puan almamış ancak alt sıradakiler bolca puan almışsa, kullanıcı büyük bir ihtimalle çok puan alan siteye girecek. Daha çok hit alan site zamanla yükselir.

 • İlsel Pakdil

  Konu için teşekkürler. Umarım işe yarar bir servis olur. Bende formu doldurdum.

 • Yargı Yekta Emikoğlu

  ilk başta Can DOĞAN bu konuyu ele aldığınız için teşekkürler.

  Google bu uygulaması çok iyi olacak kolpa SEOcu terimi altında SEOcuyum diye dolaşan SEOcular bu hamle ve google caffeine ek uprage edilen sistem ile elenecektir.

  Buda SEO sektörünün bi nevi rahatlamasını sağlayaçaktır.SEOcu terimi yoktur SEO uzmanı veya SEO danışmanı vardır. SEOcuyum diye dolanan kişilerinde SEO bilgilerinden şüphem var açıkcası.

  Makaleniz İçin Teşekkürler


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE