SEO Fiyat Hesaplama

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması

Google Gerçek Zamanlı İşlem Yapabilecek Olan Penguen Algoritmasının Haberini Verdi

Google’ın Penguen Algoritması için planları büyük! Etik SEO uygulamayanların korkulu rüyası olan bu algoritma yakın zamanda gerçek zamanlı bir şekilde çalışacak.

Google’da çalışan Garry Illyes’in SMX East Fuarında söylediklerine kulak verecek olursak bu yılın sonuna doğru Penguen’in gerçek zamanlı işlem yapabilme kapasitesine sahip olacağını söylemek hiç de yanlış olmaz.

SEO Hocası Blog her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Temmuz ayı içerisinde, gerçek zamanlı çalışan bir Penguen Algoritmasının gün yüzüne çıkmasına daha aylar olduğu haberini almıştık. Illyes olabildiğince temkinli davranıp kesin bir tarih vermek istememişti.

Penguen: Güç bende artık!

Gary IIlyes’in dediklerine göre Penguen algoritması gerçek zamanlı bir şekilde hizmet vermeye başlayacak. Bu da Google, bir bağlantının kaldırıldığını ya da disavowed olduğunu algıladığında gerekli işlemleri hiç vakit kaybetmeden yapabileceği anlamına geliyor. Bu hem iyi hem de kötü bir haber. Herhangi bir yanlış SEO çalışmasında bulunduğunuzda kısa süre içerisinde penaltı alabileceksiniz. Aynı zamanda olumlu yönde yapılan SEO çalışmaları ile de verilen penaltıdan kısa sürede kurtulabileceksiniz.

Bu sebeple SEO çalışmalarının etki süresinin olumlu ve olumsuz anlamda çok daha hızlı sonuçlar verebileceğini söylemek gerekir ki, Bu durum da çalışacağınız SEO firmalarının ve SEO uzmanlarının profesyonelliğinin sınırlarını zorlayacak bir gelişmedir. Artık SEO firmaları SEO uygulamaları için 8 – 10 ay gibi bir süre çalışılması gerekir gibi ifadelerden kaçınması gerekecektir. Çünkü bu algoritma ile 2 – 3 haftada dahi değişimler çok rahat gözlemlenebilecektir.

SEO Hocası
SEO Hocası
5 Ekim 2015

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması için Yorumlar

 • Tunahan Uçanok
  Tunahan Uçanok 24 Ekim 2015, 22:16

  İşte bu mükemmel olurdu. Genellikle SEO çalışmasının sonuçları uzun vadede etki ediyordu. Bu sürenin kısalması iyi olmuş.

 • Zeynep Senahan Hilal
  Zeynep Senahan Hilal 24 Ekim 2015, 20:42

  Artık hangi SEO işleminin daha hızlı sonuç verdiğini daha iyi tespit edeceğiz demek ki. Bu cok isimize yarayacak

 • Hayri Anıl Kaçaranoğlu
  Hayri Anıl Kaçaranoğlu 24 Ekim 2015, 12:53

  Google Gerçek Zamanlı İşlem Yapabilecek Olan Penguen Algoritmasının Etki süresinin azalması süper olmuş.

 • Turhan Onur Kovancı
  Turhan Onur Kovancı 22 Ekim 2015, 22:27

  Şimdi bu panda algoritmasının bir üst modeli niteliğinde geliyor sanırsam hadi bakalım neleri değiştirecek bir görelim internet aleminde çok iniş çıkışlar olacaktır bunun sayesinde

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması için Cevap Yaz

INSTAGRAM
add Takip Et