Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması Tanıtıldı

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması Tanıtıldı

2012 yılında ilk defa yayınlanan ve SPAM içerikler ile savaşmak için geliştirilen Google Penguen Algoritması yeni güncellemelerle artık gerçek zamanlı oldu. Google yeni güncellemeyi Google Webmaster Blog üzerinden tanıttı. Ayrıca Google Penguen sadece gerçek zamanlı olmakla kalmadı aynı zamanda Google Çekirdek Algoritması’na da dâhil oldu.

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması’ nın Özellikleri Neler?

  1. Google Penguen Algoritması Artık Gerçek Zamanlı

Google Penguen Algoritması tüm değişiklikleri gerçek zamanlı olarak kontrol etmeye başladı. Bundan sonra değişiklikler çok hızlı bir şekilde görünür olacak, sitenizi tekrar gözden geçirdikten sonra ve yeniden indexleme işlemi yaptıktan sonra gerçek zamanlı Google Penguen Algoritması bunlara çok daha hızlı tepki verebilecek.

  1. Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması Yeni Taramalar ile Olumlu ve Olumsuz Sinyalleri Tekrar Hesaplıyor
  1. Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması Artık Çok Daha Parçacıklı

Gerçek zamanlı Google Penguen Algoritması etkisini domain, klasör, sayfalar hatta büyük ihtimal anahtar kelime ve anahtar kelime gruplarında gösterecek.

  1. Puanlamanız İyi Olsa Bile, SEOed ile Penguen Filtresi Sitenizi İncelemeye Devam Ediyor

İşte tam da bu yüzden Google Penguen Algoritması artık çok daha detaycı ve her an takipte.

Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması’ nın En İyi Yanları

  • Eğer siteniz gerçek zamanlı Google Penguen Algoritması’ nın radarında ise ve siz iyileştirmelerinizi yapmışsanız sitenizin sıralamasını çok daha hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra eğer sitenizde SPAM kategorisine girebilecek içerikler tespit edilirse, siteniz Google dizininden tamamen kalkmıyor SPAM olarak işaretleniyor ve siz Google cezası alıyorsunuz. Böylece sitenizi kurtarmaktan daha çok iyileştirmeler ile uğraşmış oluyorsunuz.s
26 Eylül 2016, 09:33
SEO Hocası