SEO HOCASI BLOG

botnet saldırısı

  • Seo arama butonu

Botnet Saldırısı gerçekleştirilen sitenizi bu saldırıdan nasıl koruyabileceğinize ve bunun SEO ile ilişkisine dair bilgiler yer almaktadır.

CloudFlare ile Performans ve Güvenlik

CloudFlare ile Performans ve Güvenlik

CloudFlare gelişimi Matthew Prince ve Lee Holloway tarafından 2009 yılında başlatıldı. 2010 yılı içerisinde TechCrunch aracılığıyla tüm Dünya’nın ilgisini çeken CloudFlare temel olarak sitenizi DDoS, SQL Injection ve spam yorumlardan korumaktadır. Ayrıca ek olarak CDN hizmeti veriyor. (bkz: Content Delivery Network) Sahip olduğu özellikleri tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu özellikler sizi güvenlik saldırılarından koruyacak ve sitenize erişim sağlanamadığı anda sitenizin son haliyle yayında kalmasını sağlayacaktır. CloudFlare ile bir sitenin ortalama sayfa hızı %30 artar, harcadığı bant genişliği % 60 azalır ve sistem sayesinde sitenin güvenliği artmış olur. CloudFlare henüz betayken milyonlarca saldırıyı engellemiştir.


Botnet Saldırısından Nasıl Korunulur

Botnet Saldırısından Nasıl Korunulur

Botnet saldırısı, çözümü en zor saldırı türüdür. Çünkü botnet ile birlikte trojan bulaşan bilgisayarlar sizin sitenize yoğun bir ziyaret gerçekleştirerek, sunucunuzu kilitlemeye yönelik bir girişimdi bulunurlar. Çoğu zaman buna ortak olan bilgisayar sahipleri (zombie olarak adlandırılır) trojan bulaşarak böyle bir girişimde bulunduklarının farkında değildirler. Örnek olarak, bir sohbet sunucusu binlerce ziyaretçisine trojan bulaştırdıysa, kolaylıkla istenilen komutlar verilerek bu zombie bilgisayarlar yönlendirilebilmektedir.

Kullanıcıların yoğun girişi olarak görülen botnet saldırısı, sunucu gözünde normal ziyaretçiden farksızdırlar. Ancak çok sayıda bilgisayarın, sık girişileri sunucuyu zora sokarak siteye ulaşılmasını engellemektedir.

Seohocasi.com ilk botnet saldırısını 1 – 2 Aralık tarihlerinde aldı. Bu konuda hiçbir tecrübe olmadığı için, site 2 gün kapalı kaldı, Google botlarının da siteye ulaşaması durumuyla site 3 gün arama motorlarından silindi. Saldırıyı giderdikten sonraki gün arama motorlarında gözükmeye başladı. Saldırı süresi ve sıklığı uzadıkça, arama motorlarının bu hatayı telafi etmesi de giderek zorlaşmaktadır. Dolayısıyla uzun süreli saldırılardan, geri dönüşü olmayacak şekilde sıralama kayıplarınız olabilir.


Son Günlerde Seo Hocası

Son Günlerde Seo Hocası

Seohocasi.com 1 yıldır aralıksız seo dersleri ve hizmetleri sunmaya devam etmekte olan Türkiye’deki en güncel seo sitesidir. Yapılan paylaşımlar doğrultusunda sitenin büyümesi ve hızla kaliteli bir noktaya gelmesi ile bazı art niyetli ve vatan hayini kimseler için seohocasi.com odak noktası olmuştur. *Vatan haini kimseler, online veya gerçek hayatta Türkiye’nin hiçbir şekilde gelişmesini istemeyen kimselerdir. Bu doğrultuda son 2 gündür yoğun bir botnet saldırısı düzenleyerek seohocasi.com üzerinde yapılan paylaşımları sabote etmek istemektedirler.
Seohocasi.com yayın hayatı boyunca ilk botnet saldırısı alması sebebiyle, bu konuda ki tecrübesizliğim problemin geç telafi edilebilmesine sebep oldu. Bu yüzden 2 gündür bağlantı problemleriyle uğraşmaktaydık. Hala saldırıların devam ettiği şu saatlerde jet gibi bir hızda yayın yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Amacımız günlük değil ömürlük paylaşım ve hizmetlerdir. Bu saldırılar bu çalışmaları son derece teşvik etmektedir. Sevgili ziyaretçiler, yeni hizmet ve bilgiler için seohocasi.com u takip etmeye devam edin.


115
33.4k
66.1k
Toplam

İNSTAGRAM

444 4 915

SEO'DA TEK NUMARA!