SEO HOCASI BLOG

Backlink

  • Seo arama butonu

Backlink çeşitlerine ve SEO çalışmalarında doğru backlink almanın ne derece önemli olduğunu belirten yazılar yer almaktadır.

Güncel Backlink Oluşturucu – Ücretsiz

Güncel Backlink Oluşturucu – Ücretsiz

SeoHocasi.com olarak sizler için seo açısından kullanışlı bir tool oluşturduk. Sistem istediğiniz backlink tarzına göre siteler bularak önünüze sermektedir. Backlink oluşturucu aracı ile, sektörünüze ait anahtar kelime ile ilgili en güncel ve en alakalı sayfaları bularak bunlardan link elde etme imkanı sunulmaktadır. Backlink alacağınız çeşitli kaynaklar şöyle ;

– Dizinler
– Forumlar (İçeriğinize özel forumlar)
– Bloglar (İçeriğinize özel forumlar)
– Site Tanıtımları (İndexsiz url taraması)
– .edu ve .gov Siteleri
– Firma Rehberleri


Smart Backlink ile Kaliteli ve Etkili Seo

Smart Backlink ile Kaliteli ve Etkili Seo

İlk açıldığı günden beri tüm girişimlerinde kaliteli hizmeti ve müşteri memnuniyetini esas alan, Türkiye’de seo sektörünün gelişmesi için hizmetler veren Webtures, özellikle hitap ettiği Türkiye’deki web sitelere “Webtures kalitesi” ile backlink hizmeti sunmak için Smart Backlink Etkili Backlink Paketleri ile karşınızda.

Smart Backlink, hazır olarak sunulan 49 ayrı paketi ve 35 farklı backlink metodu ile bireysel ve kurumsal sitelerin backlink ihtiyacına harika çözümler sunuyor. Uzman ekibi ile sizlere çok büyük çoğunluğu manüel olarak girilen backlink hizmeti sağlıyor.


Profil Backlink Fiyaskosu

Profil Backlink Fiyaskosu

Daha önce birkaç defa blog backlink ve profil backlink çalışmalarının zararlarını belirtsek de, hala bu yönde çalışma yapan ve zarar gören sitelerle karşılaşmam sebebiyle, daha ayrıntılı olarak bu makaleyi yazma gereği duydum.

Profil Backlink Nedir : Yabancı ağırlık yapılan bu çalışma, forumlara üyelik açarak üye bilgileri bölümünden imza ve site adresi bilgileri aracılığıyla sitenize link ekleme işlemidir.

Profil Backlinklerin Özellikleri nelerdir;

  • Forumların en değersiz sayfalarıdır. Hem en yeni sayfalar olması, güncellenen bir içeriğinin olmaması, site içi linkleme ve sitemap öncelik değerinin düşük olması bu sayfaların etkisini minimuma indirmektedir.
  • Eğer bu açılan üyeliklein forumda herhangi bir aktifliği yoksa (konu açma, mesaj yazma vs.) bu profil sayfaları hiçbir şekilde görüntülenmez ve tıklama almazlar. Daha önceki bir yazımızda linkin tıklanma oranının backlinkin kalitesi üzerindeki etkisini anlatmıştık.
  • Profil sayfaları, duplicate content olarak belirlenme durumları oldukça yüksek sayfalardır. Üye ismi, imza ve konum bilgileri dışında birçok bilgi aynı olan kaynak kodu bakımından %90’lara çıkabilen bu site içi benzerlik, bu sayfaların kalitesini yüksek ölçüde azaltan diğer bir unsurdur.

Blog Backlink Fiyaskosu

Blog Backlink Fiyaskosu

Daha önce bir yazıda Blog ve Profil Backlink işlemlerinin faydası olmadığı gibi sitelere nasıl zarar verebileceğini açıklamıştım. Bu yazıda da, bir başka yönleriyle blog backlinki ele alarak aslında nasıl tehlikeli bir işlem olduğunu daha açıklayıcı bir şekilde dile getireceğim.

Kısaca açıklamak gerekirse, blog backlink nedir: yabancı bloglara yorum ile backlink ekleme işlemidir.

Blog Backlink Sakıncaları :

  • Tamamı yabancı siteler olduğu için “Bu sayfanın çevirisini yap” hatası almanıza sebep olabilir.
  • Programlar birkaç dakikada binlerce backlink eklendiği için çok dik çıkışlarla backlink artışına sebep olabilir.

66.2k
Toplam

İNSTAGRAM

444 4 915

SEO'DA TEK NUMARA!