SEO Fiyat Hesaplama

En İyi Seo Programları

SEO çalışmalarında kullanılan programlar geneli itibariyle eğer etkili kullanmayı biliyorsanız oldukça işinize yarayacaktır. Şayet programların kullanımı konusunda detaylı bilgiye sahip değilseniz alacağınız analizlerden kendinize yanlış yönlendirmeler, teknikler çıkarabilirsiniz.

SEO uzmanları tarafından en çok kullanılan araçların bir listesini çıkardık ve şimdi sıra ile hepsinden bahsedeceğiz. Öncelikli olarak SEOmoz ekibi tarafından piyasaya sürülen Open Site Explorer adlı aracı takdim edelim. Program web tabanlı bir kullanım sunsa da güncel backlinkleri takip etmek adına en hızlı güncellenen araç olduğunu söyleyebiliriz.

Örneğin sağladığınız backlinkleri en hızlı şekilde görmek istiyorsanız Open Site Explorer bu alanda sizi tatmin edecek bir SEO programıdır. Altyapısına baktığımızda ise SEOmoz tarafından geçen günlerde sunulan Pagerank algoritması ile işlediğini görebilirsiniz. Programın içeriğinde sitenize ait en kapsamlı değerler rakamlar ile simgelenerek raporlanmaktadır. Bunun yanı sıra, içerik kalitesi, sosyal medyadaki durumunuz, backlink çeşitliliği, anahtar kelime kullanımı ve dağılımı gibi birçok bilgiyi de dakikalar içerisinde sizlere sunmaktadır. Bizlerin en beğendiği özelliği ise rakip sitelerinizi ekleyerek karşılaştırma ile sitenizin eksik kaldığı noktaları da rahatça görebilmenizdir.

Rakip sitelerinizin indexsiz url sayısından, aldığı backlinklere, backlink çeşitliliğinden, domain yaşına, domain uzantısına göre backlink sayılarına hatta otoriter sayfalarınızın gücüne kadar gösterebilmektedir.

İkinci program olarak Exalead gelmektedir. Arama motoru mantığı ile işleyen Exalead backlink aldığınız siteleri açıkça site ön izlemeleri ile sizlere sunmaktadır. SEO uzmanları tarafından bu aracın genellikle kullanımı Anti SEO çalışmalarını tespit edebilmek adını yararlıdır. Örneğin sizin backlink almadığınız siteler bu listede yer alıyorsa site yönetimi ile iletişime geçerek backlinki kaldırtabilir veya Google link reddetme aracını kullanarak bu backlinkin size ait olmadığını bildirebilirsiniz.

[teklif]

Exalead servisine girdiğinizde yapmanız gereken ise link:siteadresi.com şeklinde arattırmanız olacaktır. Ardından dökülen sonuçları inceleyerek sizinle ilgisi olmayan kalitesiz ve farklı anahtar kelimeler ile verilen anti SEO backlinklerini tespit edebilirsiniz.

Program olarak inceleyeceğimiz 3. program ise Spyglass adlı programdır. Uzun bir geçmişi bulunan programın kendi algoritması yerine başka siteler üzerinden verileri derleyerek size rapor sunması farklı sitelerdeki birçok işlemi tek ekranda yapmanızı sağlayarak sizi zaman kaybından kurtarmaktadır. Bunların yanı sıra tek seferlik ödeme yöntemi, diğer aylık ödenen SEO araçlarına nazaran kullanıcı açısından daha cazip gelmektedir.

Searchmetrics SEO programları olarak incelediğimiz dördüncü programdır. Bu programın farkını öne çıkardığı en etkili özelliği özelleştirilebilir raporları ile sadece görmek istediklerinizi göstermektedir. Rekabet analizi konusunda detaylı analizi ve kurtuğu teknikler ile çalışmalarınızda işinizi kolaylaştırmaktadır.  Google Ads reklam verenleri için farklı özellikteki fonksiyonları ile de reklam maliyetlerinizi minimuma düşürerek maksimum verim almanızı sağlamaktadır. Programın yerel SEO çalışmalarının yanı dışında global SEO çalışmalarında da kalitesini göstermesi ve site diline/ülkeye göre SEO analizi yapabilmesi de SEO uzmanlarından tam not almasını sağlamaktadır.

SEO programları arasında demirbaş olarak görülen iwebtool belkide ilk çıkan SEO analiz araçlarından biridir. Görsel ağırlıklı arayüzü ile sitenizin hızı, ping testi, toplu veysa tek tek pr sorgulaması, popüler sayfalarınız ve domainin link popülerliği gibi birçok özelliği kullanıcılarına sunmaktadır.

En iyi SEO programları olarak nitelendirilen bir araç ise Ahrefs servisidir. Ahrefs ücretsiz olarak günlük 3 site sorgulama imkanı sunarken en düşük ücretli aylık paketi ise 150 TL civarındadır. Tabi bu parayı hak ettiği gerçeğini de atlamamız olmaz. Öncelikli olarak backlink durumunuzu istatistik olarak grafikler ile sunabilmektedir. Backlink çeşitlerini nofollow, dofollow, resim, gov ve edu siteler gibi düzenleyerek sayılarını gösterebilmektedir. Aynı zamanda aldığınız backlinkleri dünya haritası üzerinde ülkelere dağılımlarını da görsel olarak sunmaktadır. Backlink aldığınız anahtar kelimeleri % olarak hesaplayarak backlink çeşitliliğindeki oranı çalışmalarınızda ayarlamanıza yardımcı olmaktadır.

Eğer ki backlink alacağınız site veya kaynak bulma konusunda zorlanıyorsanız SEO hocası tarafından sunulan Güncel Backlink Oluşturucu aracı ile çeşitli backlink kaynakları bulabilmektesiniz. Örneğin sitelerinizin forum backlink olarak tanıtımını yapacaksanızın site içeriğiniz ile ilgili bir kelime yazarak sizlere en alakalı tanıtım yapacağınız forumları sunabilmektedir. Bunun yanı sıra blog yorum, .edu ve .gov,firma rehberleri, dizin gibi farklı kaynaklar da bulabilmektedir.