Blog Backlinkciliği ve Bilinmesi Gerekenler

Blog backlinkciliği nedir?

Blog backlinkciliği ücretsiz yoldan backlink sağlamanın kısa yoludur. Sayfa pagerankı yüksek bloglara yapılan yorumlara link ekleme işine blog backlinkciliği adı verilmektedir.

Blog backlinkciliği ne kadar yararlıdır?

Öncelikle blogdaki sayfalar do-follow no-follow diye ikiye ayrılmaktadır. Dofollow googlenin uygun gördüğü link çıkışını veren sayfalardır. Yani tavsiye edilmiş link çıkışlarıdır. Dofollow sayfalar webmasterler tarafından (blog sahibi webmasterler) tavsiye edilmiş link çıkışı veren sayfalardır . Nofollow ise site sahibinin link verilen siteyle bir bağlantısı olmadığının belirtildiği linkleme biçimidir. İki linkleme türü de Google sıralaması açısından faydalıdır.

Blog backlinkciliğine yeni açılan sitenizi eklemeyin!

Blog backlinkciliğine bazen abartıya kaçıp 1 günlük siteleri 50-60 prli bloga ekleyen arkadaşların hazin sonuçlarını hepimiz görmekteyiz.Siz siz olun yeni ve içeriği olmayan sitelerinizi bloglara eklemeyin.

Blog backlinkciliğinde en önemli kuralı ufak 2 resim ile anlatmaya çalışayım:

 

Nedenine gelince;

Zaten bir üstte web sitesi yazan kısımda link veriyor site. Tekrardan link eklemenize gerek yoktur.(2. resimdeki gibi olan yorumlar blog sahipleri tarafından onaylanmayan yorumlardır)

27 Ocak 2010, 18:00
SEO Hocası