SEO Fiyat Hesaplama

Almanca SEO

Arama motorları üzerinde yaşanan rekabet SEO kavramının aslında ne kadar da önemli bir kriter olduğunu gözler önüne sermektedir. İnternet dünyası üzerindeki sitelerin anahtar kelimeler üzerinden bulunması için yapılan geliştirme çalışmalarına SEO ya da Türkçe hitabı ile arama motoru optimizasyonu adı verilmektedir.

Almanca SEO

SEO internet sitenizin hitap ettiği hedef kitlenin sizi bulması adına arama motorlarına / ziyaretçilere odaklı yapılan çalışmaların bütününe verilen isimdir. Site içerisinde yapılan değişikliklerin yanı sıra site dışı güçlü bağlantı çalışmaları ile desteklenir.

Peki, ülkemizde bu kadar önemli hale gelen SEO kavramı için Almanya’da durum nedir?

Almanya’nın internet kullanımı açısından listede 7. Sırada olduğunu ve Japonya, Brezilya gibi ülkelerden sonra en çok internet kullanıcısına sahip ülke olduğunu biliyor muydunuz?

80,62 milyon nüfusa sahip olan Almanya’nın %84,0’ünün internet kullandığını, son iki yılda işini internete taşıyan işletmecilerin %61 oranında artması aynı zamanda ülkede ki SEO kavramının da dönüm noktası haline gelmiştir.

Alman firmaların gelir analizleri incelendiğinde, satış oranlarının %13’ünü internet kaynaklarının oluşturması aslında bu ülkede bulunan internet sitelerinin arama motorları için optimizasyon ihtiyacı hissettiğini de göstermektedir.

2013 yılında 30 milyar euro’ya ulaşan e-ticaret Pazar hacmini de hatırlatmadan edemeyeceğiz.

Arama Motorlarının Size Sağladıkları

Arama motorlarının asıl amacı ziyaretçilere aradıkları bilgi, ürün ve hizmetleri en doğru şekilde sunmaktır. Bu arama sürecinde arama motorlarının kullandığı bazı algoritmalar bulunur. Arama sonuçlarında sitelerin listelenmesinden önce siteler üzerinde değerlendirme yapılarak bazı faktörlerden oluşan bir filtreden geçirilir.

Ziyaretçiler için yararlı olabilecek sayfalar ön planda sıralanırken, arka sırada yer alan sitelerin bilinirliği git gide yok olmaktadır. SEO çalışmaları ile sitelerin bilinirliği/bulunabilirliği arttırılması paralel olarak ziyaretçi sayısına da etki eder.

Ziyaretçi site ile arama sonuçlarında ne kadar çok karşılaşırsa duyulan güven artar, ilk tercih sebebi olması sağlanır.

Almanca SEO İçin SEO Hocası Doğru Seçim!

Almanca SEO sürecinde yapılacak çalışmaların istikrarlı, takım çalışması ve kalıcı şekilde uygulanması gerekmektedir. Aslında sadece Almanca diye kısıtlamamak daha doğru olacaktır. Sitelerin itibar kazandırılması, organik güçlü bağlantılarının oluşturulması ve başarısının raporlanması sitenin kaderini belirlemektedir.

SEO hocası siteler üzerinde yaptığı SEO çalışma süreçlerinde sitelerin verdiği sinyal ve tepkileri doğru yorumlayarak çalışma rotasını değiştirebilmektedir. Takım çalışmasının büyük rol oynadığı SEO sürecinde yapılan zamanlı işlemler, sitenin anahtar kelimelerdeki sıralamasını yükseltirken bir yandan da istikrarlı büyümesin sağlamaktadır.

Yükselmek İçin Son 1 Adım Kaldı!

İnternet sitenizin artık hak ettiği değeri bulması için aşağıdaki talep formundan bize isteklerinizi yazın, size özel çözümler sunalım.