7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları

Şirketler en iyi şekilde hedef kitlelerine ulaşabilmek için ürün ve hizmetlerini tanıtıyor. Son yıllarda tıklama başına ödeme (PPC) reklam yükselişi, pek çok kuruluşu stratejik bir şekilde online olarak şirketlerin ürünlerini pazarlamaya yöneltti. İşte PPC kampanya inşaa ve iyileştirmeler için size yardımcı olacak basit ama etkili bir kaç araçlardan bahsetmek istiyorum.

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları

Google Analytics

Bu ücretsiz araç ile, ziyaretçilerinizin sitenize etkileşimi ve sitenizin kullanıcı dostu, erişilebilir halde olup olmadığı gibi değerli bilgiler sağlayabilir. Satış, dönüşüm ölçebilirsiniz. Hızlı ve kolay bu yazılım veri çekmek için, özelleştirilmiş raporlar hazırlar e-postanıza otomatik gelir. Böylelikle zaman kazanmış olursunuz.

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 2

Google Trends

Reklam kampanyası için inşaaya başlamadan önce bu aracı kullanmanız zaman tasarrufu, maliyet ve bir çok faktör için yararlı olacaktır. Bu göstergeler, belirli bir bölge veya ülkede, bir süre boyunca, anahtar kelimelerin Google üzerindeki ilgisini tahmin ediyor. İnsanların en çok aradığı, popüler anahtar kelimeleri size listeliyor. Detay olarak: Yer, süre ve kategori filtresi uygulanabilir. İlgili terimler de kampanyanıza katkıda bulunur. Yeni fikirler oluşturmak için kullanılabilir.

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 3

Google Anahtar Kelime Planlayıcısı

Google Ads hesabı içerisinde bulunan bu araç yeni ve mevcut Google Ads kampanyaları, reklam gruplarına eklemek için potansiyel bir anahtar kelime listesi, verilen web sitenize tahmini trafik gibi detayları listeler. Arama yaparken ürün kategorisi, yer, dil hedefleme gibi bir çok filtreleme özelliğiyle daha detaylı aramalar yapabilirsiniz. Bu şekilde reklam kampanyanız için net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 4

Bing Reklamlar

Bing Reklamlar aracı ücretsiz indirilebilir, kampanyalarını genişletmek için kolay kullanım özelliği ile reklamverenlere fayda sağlar.Tarihsel trafik ve Bing kullanıcılarının izleyici davranışa göre belirli bir anahtar kelimeyi detaylandırır. Detay olarak: Kaç yaşındakiler arıyor, arayanların cinsiyeti gibi bilgilere erişebilirsiniz. Daha sonra da bu detayları gözönünde bulundurarak anahtar kelime listenizi genişleterek etkili reklam yayınlayıp başarı oranınızı arttırırsınız. Stratejik ve bilinçli kararlar vermenize yardım edecektir.

 

Google, Bing ve Facebook Masaüstü Araçları

Google, Bing ve Facebook reklamveren kullanıcıların performansını arttırmak için birkaç araç aşağıda listelenmiştir.

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 5

1.

Google Ads Editör

 

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 6

2.

Bing Reklamlar Editörü

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 7

3.

Facebook Power Editör

7 Yararlı PPC Kampanya ve İyileştirme Araçları 8

12 Ağustos 2013, 16:21
SEO Hocası