4 Ağustos 2011 Pagerank Güncellemesi

Google 2 ay içerisinde 3. pagerank güncellemesini de uygulayarak herkesi şaşırttı. En son yapılan pagerank güncellemelerinin doğruluğu konusundaki şüpheleri ortadan kaldırmak için dün itibariyle yeni bir güncelleştirme yapan Google yine bir genel pagerank artışı sağladı.

Özellikle yeni sitelerde de fark edilen bu pagerank artışı, daha önceki güncellemede düşüş gösteren siteler için geçerli olmadı.

SEO uzmanları tarafından önemini yitiren Pagerank, hala internet pazarında önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebeple daha doğru değerlere yaklaşmak isteyen Google son dönemdeki dalgalı güncellemeler ile aslında daha çok güvensizliğe sebep olmuştur.

Bir önceki yazımız olan 18.07 Pagerank Güncellemesi ve Uzman Görüşleri başlıklı makalemizde 18 Temmuz Pagerank Güncellemesi, Pagerank ve pagerank düşüşü hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Ağustos 2011 Pagerank Güncellemesi için yorum yapabilirsiniz. (13)

 • Efe Mustafa Köken

  Pagerank in SEO uzmanları tarafından önemini yitirmesi aynı zamanda Google ın pagerank i pek takmadığını bir göstergesi olmuyor mu , madem pagerank önemli değil o zaman kaldırsın

 • Mahi Döğenci

  aylardır güncelleme yapmadığım forexbultenim.wordpress.com/ isimli sitemin pr değeri 3 olmus. ama hergün güncellediğim nettefinans.blogspot.com/ isimli sitem 1. bu neden kaynaklanıyor?

 • Ahmet Utku Yazıcıgil

  Google Pagerank güncelleme sıklığını, yeni geliştirilen araçlarına ve süreç olarak rahatlığına da bağlanabilir.

 • Müzehher Zeynep Civan

  Şimdi hocam ben bu güncellemeyi kaçırdım. 5 inde yeni bir site açtım. SEO konusunda biraz yoğunlaştım üzerine. şimdi bu söylediklerinize göre bir sonraki güncellemede yeni açtığım site birden pr2 veya pr3 e yükselebilir mi?

 • raf sistemleri

  ilk once 8dı pagerankım sonra dustu nıye bole bısey oldu anlamadım.pr 4 sımdı

 • Dursun Korel Yıldızdöken

  Bir sitenin pr düşmesi ile bir daha yükselmezmi. Yani benim sitem 1 den sıfıra düşmüş tekrar yükselme ihtimali varmı yokmu?

 • Gülsanem Ansen

  Selam arkadaşım benm sitemin pr 2 idi bire inmiş eski gincellemeden sonra site için SEO bakımından daha çok çalışmalar yapmıştım mantıksal olarak daha çok artması gerekirken düşmş google bir bilmece gibi şey 🙂

 • Günay Kına

  pagerank değerinin gerçekten bir önemi yok web zitemin pagerank değeri 2 olmasına rağmen katogorisinde hakettiği yerde değil ve hakan arkadaşımızın yaptığı yorumda en çok dikkate alınması gereken konulardan biri pr 6 ama filtre çok saçma bi durum googlenin yönetimi galiba çokluk çocuk eline geçmiş durumda teşekkür ederim

 • Fatih B.

  Benimde eski ilgilenmediğim bi sitem pr 0 ken pr 2 ye yükselmiş bencede bi sorun olmalı pr nin artık pek bir önemi yok gibi 🙁

 • Enes

  Bir sitenin pr düşmesi ile bir daha yükselmezmi. Yani benim sitem 1 den sıfıra düşmüş tekrar yükselme ihtimali varmı yokmu?

 • Müge Ozgun

  1-2 hafta önce sitemi yeniledim tamamen SEO kurallarına uygun bir site yaptığımı düşünüyorum. 3-5 gün öncesinde anahtar kelimemde 5. sayfaya gelmiştim fakat bir iki gün sonrasında ilk 500 içerisinde bile yokum buna benzer bir olay yaşayan arkadaşlar varmı acaba veya son günlerde bilmediğimiz yeni birşeylermi var google tarafında? Google’ın son güncellemeleri oldukça kafamı karıştırdı.

 • hakan

  Sitem dün pr6 değerine ulaştı ama bugün filtreye girdi. PR6 demek insanlığa faydalı site demek değil miydi? Google artık pek de önemsemiyor anlaşılan pr değerini.

 • Ahuela Kılçadır

  İyi ki olmuş bu güncelleme. Bunca zamandır uğraşıyorum kaç senelik sitelerim var bir türlü pr alamamıştım. 2 aylık legal sitem bu güncelleme ile pr 1 olmuş 🙂


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE